დიმიტრი შაშკინმა უსინათლო ბავშვთა სკოლას საჩუქრები გადასცა
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლას ეწვია და ბრაელის საბეჭდი მანქანა, ბრაელის შრიფტით დაბეჭდილი სახელმძღვანელოები  და ტაქტიკური სასწავლო მასალები გადასცა. ტექნიკისა და სასწავლო მასალების შეძენა  UNICEF-ის მიერ დაფინანსებული გრანტის ფარგლებში განხორციელდა. ამავდროულად, გადმზადდნენ პედაგოგები, რომლებიც პრინტერთან იმუშავებენ.
თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლაში 46 ბავშვი სწავლობს,  მათგან  23    პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს. სკოლა აქტიურადაა ჩართული საზოგადოებრივ საქმინობებში და  მოსწავლეების სოციალურ ადაპტაციაზეა ფოკუსირებული.
№202 უსინათლო ბავშვთა  სკოლის კურსდამთავრებულები ერთიან ეროვნულ გამოცდებს ყოველწლიურად  წარმატებით აბარებენ. მათთვის  საგამოცდო მასალა  ბრაილის  შრიფტზეა ადაპტირებული.

Dimitri Shashkini Presented Gifts to Tbilisi school for Blind and Visually Impaired Children №202
During his visit to school for blind and visually impaired children №202, Minister  Shashkini presented the schoolchildren with Braille printing machine, text-books printed with Braille system and other tactical educational materials. The equipment and other educational materials were financed by UNICEF grant project. The teachers, who will work at this Braille script were retrained as well.
46 children are studying at Tbilisi school of blind children №202, 23 of them use the boarding school service. The school is actively involved in the public activities and is focused on the social adaptation of the schoolchildren.
Children graduating from School for blinds and visually impaired successfully pass Unified Entry Exams every year. Exam materials are published with special Braille transcript for them.