დირექტორობის მსურველთა რეგისტრაცია დაიწყო
შესარჩევ კონკურსში მონაწილეობის მსურველთა ელექტრონული Online რეგისტრაცია 9 თებერვალს დაიწყო და 9 მარტის ჩათვლით  გასტანს. ელექტრონული რეგისტრაცია პირველად გასულ წელს ჩატარდა. მიმდინარე წელსაც  რეგისტრაციის გავლა მხოლოდ ელექტრონულადაა შესაძლებელი სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდზე ( www.tpdc.ge).
კონკურსში მონაწილეობის მიღება უმაღლესი განათლების მქონე ნებისმიერ პირს შეუძლია. გამოცდა 2012 წლის აპრილში ორ ეტაპად ჩატარდება. პირველ ეტაპზე, დირექტორობის მსურველი გაივლის ინდივიდუალურ ტესტირებას სპეციალური კომპიუტერული პროგრამის საშუალებით. მეორე ეტაპზე, გასაუბრებაზე, დაიშვებიან პირები, რომლებიც გადალახავენ ტესტირებისთვის დადგენილ მინიმალურ ზღვარს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის განცხადებით,  შესარჩევი კონკურსის მიზანია, გამოავლინოს პროფესიონალი კადრები, რომლებიც აკმაყოფილებენ დირექტორის სტანდარტის მოთხოვნებს და შეძლებენ უზრუნველყონ საჯარო სკოლის უწყვეტი განვითარება და თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისად ფუნქციონირება.

Registration called for School Principal Candidates
Interested persons can register online from the 9th February until the 9th March. Electronic registration was introduced for the first time last year. Continuing this year, the candidates are asked to register online on the website of National Center for Teacher Professional Development (www.tpdc.ge).
Any interested person who has received a higher education is eligible to take part in competition. The exams will be conducted in two rounds in April, 2012. In the first round, the participants will take individual computer based tests. Those who pass the minimal competence level will be interviewed.
According to the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, “the main purpose of organizing such competitions is to reveal professionals, who meet the requirements of the standards of the school principals, only qualified personnel  can contribute to  a continuous  school development”.