კონკურსის მიზანია საქართველოში საერთაშორისო სამეცნიერო ღონისძიებების ჩატარების ხელშეწყობა, ქართველ მკვლევართა სამეცნიერო შედეგების უცხოელი კოლეგებისათვის გაცნობა და ამ გზით ქართველ მეცნიერთა მსოფლიო პროცესებში ინტეგრაცია.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ აკადემიური ხარისხისა და სამეცნიერო თანამდებობის მქონე პირებს, რომელთა ღონისძიება დაგეგმილია 2012 წლის 17 აპრილიდან 30 ნოემბრის ჩათვლით პერიოდში. განაცხადები შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ვებ-გვერდზე www.rustaveli.org.ge 27 თებერვლიდან 31 მარტამდე ელექტრონულად მიიღება. კონკურსში გამარჯვებულ თითოეულ სამეცნიერო ღონისძიებას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო 30 000 ლარით დააფინანსებს.
შოთა
რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის სულხან სისაურის განცხადებით, საკონფერენციო გრანტების კონკურსი

The contest was organized to support Georgian researchers and scientists and to promote their integration into the international scientific community.
All who hold scientific positions and academic degrees are eligible to participate in the mentioned contest. The events in which the candidates are planning to participate should be scheduled from the 17th April till the 30th of November, 2012. The interested persons should register online through the following web site www.rustaveli.org.ge. The budget for each winning project will amount to 30,000 GEL.
The contest for conference grants will raise Georgian scientific potential and enhance cooperation among the Georgian and foreign scientists and researchers, remarked the General Director of Rustaveli National Science Foundation, Sulkhan Sisauri.