ამოქმედდა ელექტრონული გაზეთი mascavlebeli.ge
განათლებისა და მეცნერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა პირველად საქართველოში ახალი ელექტრონული საგანმანათლებლო გაზეთი შექმნა. mascavlebeli.ge-ს პრეზენტაცია დღეს სასტუმრო შერატონ მეტეხი პალასში გაიმართა. მოწვეულ სტუმრებს ახალი საგანმანათლებლო პორტალი განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა წარუდგინა.  პრეზენტაციას მინისტრთან ერთად მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილიც ესწრებოდა.
ონლაინ გაზეთი სკოლების მასწავლებლებს, დირექტორებს, მშობლებსა და სხვა დაინტერესებულ პირებს განათლების  სისტემაში მიმდინარე რეფორმების შესახებ მრავალფეროვან ინფორმაციას მიაწვდის. mascavlebeli.ge-ზე განთავსდება აუდიო და ვიდეო გაკვეთილები, მასწავლებლების დამხმარე სახელმძღვანელოები, საგაკვეთილო პროცესის ინოვაციურად წარმართვის მეთოდები, პროფესიონალების რჩევები, ბლოგები კითხვების დასმა და პასუხები ონლაინ რეჟიმში  და სხვა.
გაზეთის მიზანია მასწავლებლის პროფესიის პოპულარიზაციის გაზრდისა და ამ პროფესიის რეგულირების გზაზე, მასწავლებელთა სერტიფიცირების პროცესში, ინფორმაციის დროული, საჯარო გზით მიწოდება,  განათლების სისტემის ახალი მიზნებისა და სტრატეგიების  გაცნობა და მასში საზოგადოების ჩართულობა.
ონლაინ გაზეთის პრეზენტაციას თბილისისა და სხვადასხვა რეგიონების სკოლების მასწავლებლები, დირექტორები და სხვა მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ.

The electronic journal “mascavlebeli.ge” was launched
The National Center for Teacher Professional Development Center under the Ministry created a first electronic educational newspaper. The presentation of the new portal mascavlebeli.ge was held at the Sheraton Metechi Palace. The event was attended by the Minister, Dimitri Shashkini and the Head of National Center for Teacher Professional Development Center, Gia Mamulashvili.
The online newspaper offers diverse sources to the school teachers, principals, parents and any other interested person. The portal will feature current trends in the education sector, audio and video lessons, manuals, methods of learning and teaching, advice of educational specialists on different issues, blogs, Q&A section, etc.
The newspaper aims to popularize the profession of the teacher and serve as a tool of providing the teachers with the relevant information on certification process. It will also increase a public’s awareness on ongoing development in education sphere.
The teachers from the regions as well as from the capital, school principals and education specialists had also opportunity to attend the presentation of the online portal.