საერთაშორისო გამოფენა 2012-ი 2 მარტს ბათუმში გაიხსნა და მასში დიდი ბრიტანეთის, შვეიცარიის, იტალიის, ესპანეთის, გერმანიის, პოლონეთისა და ჩეხეთის მაღალი დონის უნივერსიტეტები, კოლეჯები, სკოლა-პანსიონები და ენის სკოლები მონაწილეობენ.
გამოფენა მონაწილეებს საშუალებას აძლევს წარმოაჩინონ თავიანთი სკოლა, კოლეჯი, ინსტიტუტი და პირადად შეხვდნენ პოტენციურ კლიენტებს. საქართველოს მოქალაქეები და მათი მშობლები კი, პირადად ხვდებიან და ესაუბრებიან ამა თუ იმ სკოლის წარმომადგენლებს, დეტალურად ეცნობიან ინსტიტუტში ჩარიცხვის პროცედურებსა და სტიპენდიების მოპოვების გზებს. იგებენ უახლეს ინფორმაციას ენის სკოლებზე, საზაფხულო კურსებზე, სკოლა–პანსიოენებსა და უმაღლეს სასწავლებლებზე.
საერთაშორისო გამოფენა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით იმართება და მას კომპანია ”UK Bridge-სწავლა საზღვარგარეთ” უკვე მეორე წელია მასპინძლობს.

The International Education Fair 2012 was opened in Batumi on the 2nd of March, and colleges and institutions from Great Britain, Switzerland, Italy, Spain, Germany, Poland, and the Czech Republic took part in it.
The participating institutions have the opportunity to meet with potential students and their parents during the exhibition. This is a great chance for Georgian students to familiarize themselves with the admission procedures, funding opportunities, and other relevant information concerning studying abroad.
The International Educational fair 2012 is organized by the company UK Bridge with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia.