ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის მესამე ტური მიმდინარეობს
ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადის მესამე ტური შაბათს, 3 მარტს ქიმიის ოლიმპიადით დაიწყო - 2012 წელს პირველად, ქიმიისა და ფიზიკის ოლიმპიადის მესამე ტურის მონაწილეები გარდა თეორიულინაწილისა სასწავლო ლაბორატორიებში პრაქტიკულ ნაწილსაც შეასრულებენ.
საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების ოლიმპიადის მესამე ტური აგრარული უნივერსიტეტის სასწავლო ლაბორატორიებში ტარდება. პრაქტიკული ტურისათვის მონაწილეების რეგისტრაციის  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე და სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორი მაია მიმინოშვილი გაეცნენ
ოლიმპიადა  ქართულ, სომხურ, აზერბაიჯანულ და რუსულ ენებზე სამ ტურად ტარდება. დასკვნით ტურში გამარჯვებული ათი მოსწავლე ეროვნული ნაკრების წევრი გახდება და საერთაშორისო ოლიმპიადაში მიიღებს მონაწილეობას.

The third round of the national Olympiad is underway
The third round of the national Olympiad started on 3rd of March with anOlympiad in Chemistry; for the first time, participants of the Chemistry and Physics Olympiad will take a separate test in conducting lab work.
This round was held in the laboratory of the Agrarian University. The First Deputy Minister, Koka Sepherteladze, and Director of the National Examinations Center, Maia Miminoshvili, observed the registration of students for the Olympiad.
The Olympiad is organized in Georgian, Armenian, Azeri and Russian languages in three rounds. The top ten participants will become members of a national team and will take part in the international Olympiad.
The Ministry will continue to organize the national Olympiad in the future as well, which will reveal the talented youth and encourage them, said the First Deputy Minister.