თსსუ-ში 21 ცნობილი უცხოელი პროფესორი ლექციებს წაიკითხავს
საქართველოს პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროექტის ფარგლებში, თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში უცხოეთის წამყვანი უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებათა პროფესორ-მასწავლებლები ლექციებს საბაზისო და კლინიკური მედიცინის სხვადასხვა სფეროში წაიკითხავენ. დღეს, უცხოელ პროფესორებს  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი შეხვდა.
კლინიცისტი პროფესორები ამერიკიდან, ბრიტანეთიდან, ნორვეგიიდან, ავსტრიიდან, ისრაელიდან, გერმანიიდან, იტალიიდან სრულიად უსასყიდლოდ, საუნივერსიტეტო კლინიკებში კონსულტაციებსა და ოპერაციებს ჩაატარებენ.
გივი ჟვანიას კლინიკაში  ოპერაციებს  ბავშვთა ცნობილი ქირურგი ისრაელიდან იცხაკ ვინოგრადი ჩაატარებს; გოჩა ინგოროყვას საუნივერსიტეტო კლინიკაში ოპერაციებს ჩაატარებს ინსბრუკის სამედიცინო უნივერსიტეტის პროფესორი ჰერვიგ კოსტრონი, უროლოგიის ინსტიტუტში უფასო ოპერაციებს ჰაიდელბერგის უნივერსიტეტის პროფესორი პიტერ ალკენი ჩაატარებს.

21 Foreign Professors will deliver lectures at TSU
The professors will provide consultations and conduct surgeries free of charge in the university hospitals. These doctors came from the US, GB, Norway, Austria, Israel, Germany and Italy.
Surgeons from Israel will conduct surgeries in G. Zhvania hospital, Professor from Innsbruck Medical school – in Ingorokva hospital, Heidelberg University professor - in the Institute of Urology.
The program, initiated by the President, envisages the invitation of famous and successful foreign lectures and professors to the higher educational institutions in Georgia. The project will be continued in the future as well.