პროექტის ”Summer Job” საიტისა და ლოგოს პრეზენტაცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროექტის ,,სტუდენტთა დასაქმების პროგრამა საზაფხულო არდადეგებზე (Summer Job)” საიტისა და ლოგოს პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და  სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრი ლადო ვარძელაშვილი დაესწრნენ.
საქართველოს პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული სტუდენტთა საზაფხულო დასაქმების პროგრამა ”Summer Job” საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე ზაფხულის არდადეგების პერიოდში 2012 წლის 20 ივლისს ამოქმედდება 20 აგვისტომდე გასტანს. მასში მონაწილეობის მიღება საქართველოში ავტორიზებული უნივერსიტეტების ბაკალავრიატის სტუდენტებს შეუძლიათ:
•    პროექტის ფარგლებში  ოცდახუთი ათასი სტუდენტი დასაქმდება;
•    თითოეულ დასაქმებულ სტუდენტზე სახელმწიფოს მიერ გამოყოფილია 500 ლარი (დარიცხული);
•    სტუდენტის სურვილის შემთხვევაში, მას  შესაძლებლობა მიეცემა მონაწილეობა მიიღოს პროგრამა ”Summer Job”-ში და აირჩიოს შეთავაზებული 70-მდე სამუშაო სახეობებიდან სასურველი ერთი ვაკანსია (სამშენებლო ორგანიზაციებში, იურიდიულ კომპანიებში, მუზეუმებში, საავადმყოფოებში, თვითმმართველობის ორგანოებში და ა.შ.);
•    დარეგისტრირება შესაძლებელი იქნება ელექტრონულ მისამართზე www.summerjob.ge;
•    რეგისტრაცია მოხდება მხოლოდ და მხოლოდ ინტერნეტით 20 მარტიდან 20 აპრილამდე;
•    პროგრამა ”Summer Job" მიზნად არ ისახავს სტუდენტის დასაქმებას პროფესიის მიხედვით თუმცა, სტუდენტის პროფესია შესაძლოა აღმოჩნდეს ვაკანტური ადგილების ნუსხაში. სტუდენტთა ძირითად ნაწილს  კი, არა პროფესიის მიხედვით მოუწევთ დასაქმება იმ მარტივი მიზეზით, რომ მისი პროფესია შესაძლოა არ იყოს დამსაქმებლების მიერ შემოთავაზებული და მოთხოვნილი.

Presentation of the website and logo of the Summer Job program
The program, which was initiated by the President, will be activated throughout Georgia from the 20th of July till the 20th of August, 2012.  All BA students of authorized higher educational institutions are eligible to participate in the project.
•    around 25,000 students will be employed  as a part of the program;
•    the Georgian government will allocate 500 GEL for each student's stipend;
•    the students should opt for one position out of the 70 offered; (possible options of employment include: construction, legal companies, hospitals, self government bodies, and more)
•    students should register electronically on www.summerjob.ge
•    studenst should registrer online from the 20th of March till 20th of  April;
•    the program “ summer job” does not necessarily envisage employing students strictly according to their professions,  some of professions might not be listed in the list of possible summer positions; therefore, students  can also choose positions that do not match their professional profile
The project “Summer Job” aims to facilitate students’ qualification enhancement and capacity development in the fields they are seeking for employment in the future. Additionally, earned income will aid them in funding their own education or enable them to save some money for personal diversions such as travel or vacations.
The main purpose of the program is to provide students with the opportunity to make the most of their summer vocation. Student employment programs such as this are being introduced and developed in other western countries. Georgian governmental organizations, agencies, and private companies are actively involved in MES's students’ employment project.