სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამის მასშტაბი გაიზარდა
2010 წლიდან ორგანიზაცია PH International საქართველოში სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამას ახორციელებს. პროექტი, რომლის მიზანია სასკოლო სამოქალაქო განათლების ხარისხის ამაღლება და დემოკრატიულ პროცესებში ახალგაზრდების მონაწილეობის ხელშეწყობა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერითა და USAID-ის დაფინანსებით ხორციელდება.
პროგრამა  500-ამდე სკოლაში ხორციელდებოდა. აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მხრიდან გაზრდილი ფინანსური მხარდაჭერის შედეგად, შესაძლებელი გახდა პროექტში დამატებით 260 სკოლის ჩართვა. ახლა პროგრამა მთელი საქართველოს მასშტაბით სკოლების 30%-ს ფარავს.
დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) კავკასიის მისიის დირექტორმა  სტივენ ჰეიკინმა ხელი მოაწერეს მემორანდუმში ცვლილებას სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამის  მიმართ გაზრდილი მხარდაჭერის შესახებ.
სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამის დირექტორმა მარინა უშვერიძემ ღონისძიების ფარგლებში, აუდიტორიას  პროგრამის შედეგები გააცნო, ხოლო სასკოლო სამოქალაქო კლუბების წევრმა მოსწავლეებმა  საკუთარი საქმიანობა წარმოადგინეს.

Scale of the Applied Civic Education and Teacher Training Program Increased
The Program has been carried out in about 500 schools of Georgia. As a result of increased financial support from USAID, an additional 260 schools will be added to the Program. The updated Program will cover 30% of schools throughout Georgia.
Today, the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, and USAID Caucasus Mission Director Stephen Haykin signed an Amendment to the Memorandum of Understanding between and among the United States Agency for International Development and the Ministry of Education and Science of Georgia.
As part of the event, the Manager of the Applied Civic Education and Teacher Training Program, Marina Ushveridze, held a presentation detailing the results of the Program. Students, who have been members of the program's Civic Clubs, discussed their experiences in the program.