ლეონარდო და ვინჩი 2012
კონკურსში მონაწილეობის მიღება  საქართველოსა და საზღვარგარეთის ქვეყნების ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების 18 წლამდე ასაკის მოსწავლეებს შეუძლიათ,  როგორც ინდივიდუალურად, ასევე ჯგუფურად. მსურველებს ნამუშევრების ელექტრონული დარეგისტრირება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ვებ-გვერდებზე www.mes.gov.ge; www.rustaveli.org.ge უკვე დღეიდან შეუძლიათ.
კონკურსანტის მიერ წარმოდგენილი პროექტი უნდა მოიცავდეს გამოგონების როგორც ტექსტუალურ აღწერილობას, ასევე შესაბამის მაკეტს, მოდელს ან ნახაზებს. ელექტრონული რეგისტრაცია 1 აგვისტოს, ხოლო ნამუშევრების სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდში წარმოდგენა 16 აგვისტოს დასრულდება. კონკურსის გამარჯვებულებს კომპეტენტური ჟიური სექტემბრის ბოლოს სპეციალურად მოწყობილ გამოფენაზე გამოავლენს.
კონკურსში გამარჯვებული პროექტების ავტორები მედლებითა და ფულადი პრემიებით დაჯილდოვდებიან. I ადგილზე გასული პროექტის წარმომდგენს 5000 ლარი, II ადგილს - 3 000 ლარი, ხოლო III ადგილს - 2 000 ლარი გადაეცემა. გრანპრის მფლობელი პროექტის ავტორი ან ავტორები კი, სასწავლო-შემეცნებითი ტურით საზღვარგარეთ გაემგზავრებიან.
საკონკურსო პროგრამის დეტალებზე საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა სულხან სისაურმა სპეციალურ ბრიფინგზე ისაუბრეს.

Leonardo Da Vinci Contest 2012
School student-inventors international contest “Leonardo Da Vinci 2012” is getting started. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze and General Director of Shota Rustaveli National Science Foundation Sulkhan Sisauri held a briefing for the press and introduced the program and conditions of the contest. The aim of the contest is to promote creative thinking among school students and to raise their interest in technical innovations.
Georgian as well as foreign school students under age 18 can participate in the contest either as individuals or in teams.  Online applications should be filled out on the official web-page of Shota Rustaveli National Science Foundation at www.rustaveli.org.ge.
Applications should be submitted, along with the description and illustration draft/model of the invention. Online registration is due till August 1, and submission of illustration draft/model till August 16. The special jury will reveal the winners in September.
The winners will be awarded with medals and cash prizes (1st prize winner with 5000 GEL; 2nd prize winner with 3000 GEL and 3rd prize winner with 2000 GEL). Grand prix holder/holders will be sent abroad on a study tour.