Summer Job”-ის მონაწილეები იმ გარემოს გაეცნენ, სადაც ზაფხულში დასაქმდებიან
სტუდენტური დასაქმების პროექტის ფარგლებში, 600-ზე მეტი სტუდენტი სამედიცინო სფეროში დასაქმდება. დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და საქართველოს ჯანმრთელობის, შრომისა და სოციალური დაცვის მინისტრი ზურაბ ჭიაბერაშვილი პროექტის მონაწილე სტუდენტებთან ერთად ქალაქ წნორში ახლადგახსნილ ”არქიმედეს კლინიკას” ეწვივნენ და  ის გარემო დათვალიერეს, სადაც მომავალი ექიმები ზაფხულში დასაქმდებიან.
დასაქმების პროექტის ”Summer Job” მონაწილეები, რომელთაც სამედიცინო მიმართულება აირჩიეს, საქართველოს მასშტაბით  არსებულ კლინიკებსა და საავადმყოფოებში ერთი თვის განმავლობაში იმუშავებენ. მათ სხვადასხვა სამუშაოს შესრულება მოუწევთ, ამით ისინი გამოცდილებას შეიძენენ და პირველ ანაზღაურებასაც მიიღებენ.
საქართველოს პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული სტუდენტური დასაქმების პროექტის ”Summer Job” ფარგლებში 25 000 სტუდენტი დასაქმდება.  სტუდენტები ერთი თვის განმავლობაში, 20 ივლისიდან 20 აგვისტომდე, სხვადასხვა სახელმწიფო და თუ კერძო სექტორში იმუშავებენ. თითოეული სტუდენტი ხელფასის სახით 500 ლარს მიიღებს.

Participants of “Summer Jobs” program visited their future workplace
About 600 student participants of the “Summer Jobs” program will be employed in the medical sector. They will be able to work at hospitals and clinics throughout Georgia. Today, Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and Minister of Health and Labor Zurab Tchiaberashvili, together with students, visited the newly opened “Archimedes Clinic” in Tsnori.  Students were able to get familiarized with their future workplace.
The President-initiated program for students’ employment, “Summer Jobs,” will start in all regions of Georgia on July 20 and will last till August 20. Students’ salary will be 500 GEL.
The main purpose of the program is to provide students the opportunity to earn some money during their summer vacation.