მანდატურებისა და სოციალური მუშაკების გადამზადება დაიწყო
ბავშვთა დაცვის სისტემის გაძლიერებისა და მანდატურებისა და სოციალური მუშაკების ერთობლივი მუშაობის ხელშეწყობის მიზნით პოლიციის აკადემიაში ტრენინგები მიმდინარეობს. დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე  კოკა სეფერთელაძე და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე ირაკლი ნადარეიშვილი პოლიციის აკადემიაში ტრნინგების ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრას დაესწრნენ.
ოჯახში და მის გარეთ, ბავშვზე ძალადობის ყველა ფორმის აღკვეთა საქართველოს მთავრობის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. სოციალური მომსახურების სააგენტოს ინიციატივით, სოციალური მუშაკებისა და სკოლების მანდატურებისთვის  ერთობლივი გადამზადების ტრენინგები დაიწყო.
სწავლება ბავშვთა ძალადობის ფაქტების იდენტიფიცირებას, რეფერირებისა და რეაგირების სწორი მექანიზმების დანერგვასა და პრაქტიკული გამოცდილების გაზიარებას ითვალისწინებს. ტრენინგები, მთელი საქართველოს მასშტაბით გარკვეული პერიოდულობით ჩატარდება.
ბავშვების ძალადობისაგან დაცვაზე ერთობლივი მუშაობა განათლებისა და მეცნიერების, ჯანდაცვისა  და შინაგან საქმეთა  სამინისტროებმა 2010 წელს დაიწყეს.

Trainings for SROs and social workers
In order to strengthen the joint work of SROs and social workers, Police Academy organizes the trainings for SROs and social workers. Today, First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Akaki Sepherteladze and Deputy Minister of Health and Labor Irakli Nadareishvili attended the working meeting at the Police Academy.
Prevention of the violence against children at home and in public is the top priority for the Government of Georgia. The joint trainings for SROs and social workers were initiated by the Social Service Agancy.
Trainings are organized regularly throughout Georgia.  During these trainings SROs and social workers share the experience on prevention of violence against children.
Since 2010, Ministries of Education and Science, Health and Labor and Internal Affairs jointly work on the issues of violence against children.