გამწვანების აქცია „დედამიწის დღეს“ მიეძღვნა
განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის თანამშრომლებმა მინისტრის პირველ მოადგილესთან ერთად გლდანში ფიჭვის 200 ნერგი დარგეს. აქცია თბილისის მერიის ეკოლოგიისა და გამწვანების სამსახურის ხელშეწყობით მოეწყო და მისი მიზანი ბუნების დაცვა და ჯანმრთელი გარემოს შექმნაა. მნიშვნელოვანია ქალაქის გამწვანება და ყველა იმ ღონისძიების მხარდაჭერა, რომელიც ბუნების დაცვას უწყობს ხელს.
ბუნებრივი გარემო პირობების შენარჩუნება, განახლება და დაცვა ყველა პროგრესული ქვეყნისთვის პრიორიტეტული მიმართულებაა. ახალი ხე ახალი სიცოცხლეა და ეს განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია მომავალი თაობებისთვის.
დედამიწის დღე 1970 წლიდან აღნიშნება. „დედამიწის დღე" მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური გარემოსდაცვითი ღონისძიებაა, რომლშიც ყოველწლიურად მსოფლიოს 175 ქვეყნის ათიათასობით ორგანიზაცია და მილიონობით მოხალისე მონაწილეობს. საქართველოში „დედამიწის დღე" პირველად 1990 წელს აღინიშნა.

Greenery Event for the commemoration of the “Day of the Earth”
NCEQE staff together with the first Deputy Minister has planted 200 pine trees in Gldani district. Ecology and greenery agency under Tbilisi City Hall has facilitated the event, aiming to raise awareness about nature protection and creation of healthier environment. Support of the events designed to protect environment is very important.
Preservation, restoration and protection of natural environmental conditions  is  a priority direction for every progressive country. A new plant is associated with a new life and it is very important for future generations.
The “Day of the Earth” has been celebrated since 1970 and it is one of the large scale events dedicated to environmental protection, in which more than ten thousand organizations of 175 countries of the world and more than million volunteers worldwide participate. The Day of the Earth was celebrated for the first time in Georgia in 1990.