გიორგი ჩახნაშვილმა საპატიო დოქტორები დააჯილდოვა
თბილისის ღია უნივერსიტეტმა საქართველოს პარლამენტის ვიცე-სპიკერს რუსუდან კერვალიშვილს, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩს საქათველოში ჩენ ჯიანფუს და ევროკავშირის სადამკვირებლო მისიის ხელმძღვანელს ანჯეი ტიშკევიჩს საპატიო დოქტორის წოდება მიანიჭა. დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა ღია უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორები დააჯილდოვა.
თითოეული საპატიო დოქტორის მხარდაჭერით, თბილისის ღია უნივერსიტეტში არაერთი მნიშვნელოვანი საგანმანათლებლო პროექტი განხორციელდა და მომავალშიც იგეგმება.  დიდია მათი როლი ღია უნივერსიტეტში  დასავლური სტანდარტების დანერგვასა და საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებაში.
თბილისის ღია უნივერსიტეტში არსებული ტრადიციის მიხედვით, პოლიტიკურ თუ საზოგადო მოღვაწეებს, დიპლომატებს,  საგარეო პოლიტიკის  სფეროში მოღვაწე პირებს, უცხო ქვეყნების უნივერსიტეტების მეცნიერებს, პროფესორ-მასწავლებლებს, ვისაც განსაკუთრებული ღვაწლი მიუძღვით უნივერსიტეტის წინაშე, თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის წოდება ენიჭებათ.
თანამედროვე სტანდარტების უმაღლეს სასწავლებელში სწავლება შემდეგ საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებზე მიმდინარეობს:  სამართალი, სოციალური მეცნიერება და ბიზნესი და  ინჟინერიის ფაკულტეტი. უნივერსიტეტში ასევე ფუნქციონირებს პროფესიული სწავლების ცენტრი, რომელიც ფართო სპექტრის  საგანმანათლებლო პროგრამებს ახორციელებს.

Giorgi Chakhnashvili awarded the honorary doctors
Tbilisi Open University granted the titles of honorary doctors to Vice Speaker of Parliament of Georgia, Rusudan Kervalishvili, Mr. Chen Jianfu, Ambassador of People’s Republic of China and Head of EUSR Office Tbilisi, Angey Tishhkevich. Today, Deputy Minister, Giorgi Chakhnashvili presented these persons the awards.
Educational projects are being carried out with the support of each honorary doctor at Tbilisi Open University. These projects play an important role in enhancement of international cooperation with the respective universities abroad.
Tbilisi Open University traditionally awards the titles of honorary doctors to public figures, diplomats, politicians, professors, teachers, whose contribution towards the institution is significant.
The institution offers BA and MA programs in Law, Social Sciences, Business and Engineering. The professional training center also functions in the university.