შიბლიანელი მოსწავლეებისთვის ახალი სკოლა შენდება
საგარეჯოს რაიონის სოფელ შიბლიანში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ახალ სკოლას აშენებს. სკოლის მშენებლობას სამინისტროს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო ახორციელებს. მშენებარე სკოლა მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ დაათვალიერა და სამშენებლო სამუშაოებშიც მიიღო მონაწილეობა.
ახალი სკოლის მშენებლობაზე სოფელ შიბლიანის მოსახლეობაა დასაქმებული და უკვე 2012 წლის სექტემბრიდან ამ სოფლის მოზარდები თანამედროვე სტანდარტების საჯარო სკოლაში ისწავლიან.
სკოლის ძველი, ავარიული შენობა 5 წლის წინ გამოვიდა ექსპლუტაციიდან და ამ ხნის განმავლობაში სოფლის 50-მდე მოსწავლე ყოფილი  გამგეობის ძველ, არაკომფორტულ შენობაში სწავლობდა.
ახალი სკოლის შენობა თანამედროვედ აღიჭურვება, სკოლას ექნება თანამედროვე გათბობა, ბიბლიოთეკა, კომპიუტერული კლასი, სააქტო დარბაზი. სკოლა 130 მოსწავლეზეა გათვლილი.
სკოლების რეაბილიტაცია,  ახალი სკოლების მშენებლობა და  თანამედროვე ტექნიკით მათი აღჭურვა, პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული სასკოლო ინფრასტრუქტურის განვითარების პროექტის ფარგლებში, მთელი საქართველოს მასშტაბით ხორციელდება. მომავალი სასწავლო წლისათვის 600-ზე მეტი სკოლა რემონტდება და 23 ახალი სკოლა შენდება.

New school for Shibliani school students
Ministry of Education and Science of Georgia is building a new school in village Shibliani, Sagarejo Municipality. Construction works are implemented by the Educational and Scientific Infrastructure Development Agency. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze visited construction site and took part in constructing works.
New school will be opened in September 2012. New school will be equipped in accordance to modern standards. There will be a new heating system, library, computer lab. The school will have the capacity of 130 school students.
The school in Shibliani is being constructed in the scope of the President’s initiated program on development of education infrastructure. Under this program 600 schools will be rehabilitated and 23 new schools will be built thoughout Georgia, by the beginning of new academic year.