2011-2012 სასწავლო წლის საატესტატო გამოცდები წელსაც ,,CAT”-ის ტიპის საგამოცდო მოდელით ჩატარდება. სიახლეა საატესტატო გამოცდების ტექნიკური უზრუნველყოფის კუთხით. წელს პირველად გამოცდები ახალი School Box-ების სისტემის გამოყენებით ჩატარდება. School Box-ი ეს არის თანამდეროვე სისტემა, რომელიც სტაბილურ და უსაფრთხო ინტერნეტკავშირს უზრუნველყოფს და სკოლებს დამატებითი ელექტრონული სერვისების განხორციელებაში დაეხმარება, მათ შორის, საატესტატო გამოცდების მაღალ დონეზე წარმართვაში.
ყველა სკოლა ტექნიკურად გამართულია და მზად არის გამოცდების ჩასატარებლად. სამინისტროს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის მიერ მთელი საქართველოს მასშტაბით კონკურსის წესით IT სპეციალისტები შეირჩნენ, რომლებიც სკოლებში არსებული კომპიუტერული ინფრასტრუქტურის ზედამხედველობას და ტექნიკურ გამართულობას უზრუნველყოფენ. საჯარო სკოლები School Box-ებით და ახალი კომპიუტერებით უკვე აღიჭურვა.
,,CAT”-ის ტიპის საგამოცდო მოდელით ტესტირება მსოფლიოში კარგადაა აპრობირებული თუმცა, საქართველო პირველია, სადაც ასეთი მასშტაბური გამოცდა ცენტრალიზებულად, ერთიანი მართვისა და კონტროლის პირობებში მეორე წელია ტარდება.

Schools are technically ready for high school leaving exams
High school leaving exams 2011-2012 will start on May 21. Educational Management Information System will technically support the process of examination. Today, Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashniki met with the representatives of the System and discussed with them the preparation works that had been already done and talked about future plans.
High school leaving exams 2011-2012 will be implemented according to CAT examination model. This year technical support of the examination process will be provided with school boxes. The modern system installed in the box will enable stable and safe internet communication during the exams and assist schools with execution of additional electronic services.
All schools throughout Georgia are technically ready for High School Leaving Exams. Schools are equipped with School Boxes and modern computers.