შეხვედრა საკვირაო სკოლების პედაგოგებთან
მასწავლებლის სახლში საკვირაო სკოლების პედაგოგების ტრენინგები მიმდინარეობს. ქართულის, ისტორიისა და გეოგრაფიის მასწავლებლები სამდღიან ტრენინგს გაივლიან. კვალიფიკაციის ასამაღლებლად საქართველოში სულ 22 ქვეყნის ემიგრანტი მასწავლებელი ჩამოვიდა, მათ შორის დიდ ბრიტანეთში, გერმანიაში, საფრანგეთში, საბერძნეთსა და უკრაინაში მხცოვრები ქართველი პედაგოგები. სატრენინგო პროგრამები თითოეული მათგანის საჭიროებების მიხედვით ხანგრძლივი კონსულტაციების შედეგად  მომზადდა.
საკვირაო სკოლების მასწავლებლებს დღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი, დიასპორის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი პაპუნა დავითაია და სამინისტროს მასწაველბელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი შეხვდნენ. მინისტრებმა თითოეულ მათგანს საჩუქრად ნეთბუქები გადასცეს. შეხვედრაზე საუბარი იყო საკვირაო სკოლების მუშაობასა და მათ საჭიროებებზე. დიმიტრი შაშკინმა მასწავლებლებს განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმები გააცნო.
დიასპორის დღეების ფარგლებში საქართველოში სულ 55 ემიგრანტი მასწავლებელი ჩამოვიდა. მასწავლებლის სახლი საკვირაო სკოლებთან თანამშრომლობას მომავალშიც გააგრძელებს და ტრენინგების ჩატარებას საზღვარგარეთაც გეგმავს.

Meeting with the teachers of Sunday Schools
22 emigrant teachers of Georgian Sunday Schools in Great Britain, Germany, France, Greece and Ukraine are taking 3-day training courses in Georgian language, History and Geography at Teacher’s House. Training courses have been developed as a result of consultations in accordance to the emigrant teachers’ requirements.
Today, Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini, State Minister of Georgia for Diaspora Issues Paata Davitaia and Director of National Center for Teacher Professional Development Gia Mamulashvili held meeting with the immigrant teachers. During the meeting, Minister discussed the current reforms of education system with the teachers and presented them with net-books.
In the scope of Days of Diaspora, 55 immigrant teachers are visiting Georgia. Teacher’s House will continue cooperation with Georgian Sunday Schools abroad.