დღეს საატესტატო გამოცდების ბოლო დღეა
კომაროვის სახელობის თბილისის ფიზიკა–მათემატიკურ  სკოლას გასულ წელს საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივით  სტატუსი აღუდგა და დღეს იგი ერთ–ერთი გამორჩეული საჯარო სკოლაა, სადაც მათემატიკური ნიჭით დაჯილდოებული ბავშვები სწავლობენ საქართველოს ყველა კუთხიდან. ახალი სასწავლო წლიდან სკოლაში რეაბილიტირებული პანსიონი ამოქმედდა, სადაც 100–ზე მეტი რეგიონებიდან ჩამოსული  მოზარდი ცხოვრობს.
სკოლას 120–მდე მეთორმეტეკლასელი ჰყავს, მათ შორის ორი – ლაგოდეხელი გიორგი კომახიძე და თბილისელი ჯემალ შენგელია ფიზიკაში საქართველოს ნაკრების წევრები არიან და ზაფხულში საერთაშორისო ოლიმპიადაზე გაემგზავრებიან. ორივე მათგანმა თავისუფალი უნივერსიტეტის კონკურსში გაიმარჯვა და ფიზიკის ფაკულტეტზე სრული დაფინანსება მიიღო.
კომაროვის სახელობის თბილისის ფიზიკა–მათემატიკური  სკოლის მოსწავლეებმა ყველა საგანში მაღალი შედეგები აჩვენა, მათ შორის არიან მოსწავლეები, რომელთაც ყველა საგანში 10 ან 9–ზე მაღალი ქულა მიიღო.  ფიზიკის გამოცდაში 50  მოსწავლეს აქვს შეფასება 10.

The last day of the CAT exams
Last year, on the initiative of the President, the Komarov School regained its original status, today, the school is one of the successful schools, where the children with special mathematics skills study from different regions of Georgia.  A new rehabilitated dorm started to function last year and more than 100 children from regions reside there.
There are 120 twelfth graders at the school, two of its students (Giorgi Komakhidze and Jemal Shengelia) are the members of the national team in Physics and will participate in international Olympiads in summer.
The schoolchildren of this school got the high scores almost in all subjects, 50 students received score 10 in Physics exam.