სამინისტროში გამოცდების საორგანიზაციო შტაბის მორიგი სხდომა ჩატარდა
ერთიანი ეროვნული გამოცდების დაწყებასთან დაკავშირებით საქართველოს განათლებისა და მენციერების სამინისტროში საორგანიზაციო შტაბის მორიგი სხდომა გაიმართა. შტაბის წევრთა განცხადებით, ისევე როგორც საატეტსტო, ასევე ერთიანი ეროვნული გამოცდები წელს წარმატებით დასრულდება და მის მაღალ დონეზე ჩატარდებას თავად უზრუნველყოფენ.
სამინისტროში გამართულ საორგანიზაციო შტაბის სხდომას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი, საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრთან ზურაბ ჭიაბერაშვილი, საქართველოს ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების მინისტრთან ალექსანდრე ხეთაგური, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე გიორგი ლორთქიფანიძე, თბილისის მერის მოადგილე ანდრია ურუშაძე და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ახალი დირექტორი ხატია დეკანოიძე ესწრებოდნენ. დიმიტრი შაშკინმა და შტაბის წევრებმა მუშაობის პირველ ეტაპზე სკოლებში ჩატარებული  CAT-ის გამოცდები შეაჯამეს, რომელსაც მაღალი შეფასება მისცეს და ერთიან ეროვნულ გამოცდებთან დაკავშირებული ყველა საკითხი განიხილეს, როგორც შინაარსობრივი, ასევე ლოჯისტიკური თვალსაზრისით. დაკისრებული პასუხისმგებლობის ფარგლებში, საგამოცდო პროცესში ჩართულმა შტაბის თითოეულმა წევრმა, შეხვედრაზე იმ სამუშაოებზე ისაუბრა, რომელიც მისმა უწყებამ უკვე განახორციელა და რასაც მომავალში გეგმავს.
2011-2012 სასწავლო წლის საატესტატო და ერთიანი ეროვნული გამოცდების საორგანიზაციო შტაბი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში სპეციალურად  გამოცდების მაღალ დონეზე ჩატარების მიზნით შეიქმნა. შტაბს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ხელმძღვანელობს. საორგანიზაციო შტაბის შემადგენლობაში საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი ზურაბ ჭიაბერაშვილი, საქართველოს ენერგეტიკისა და ბუნებრივი რესურსების მინისტრი ალექსანდრე ხეთაგური და საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე გიორგი ლორთქიფანიძე შედის.
ანალოგიური სამუშაო შეხვედრები, რომლის მიზანია საგამოცდო პროცესი მაღალ დონეზე, ხარვეზებისა და შეფერხებების გარეშე წარიმართოს, გამოცდების პერიოდშიც გაიმართება, შეჯამდება და  გამოცდების მიმდინარეობა და შედეგები შეფასდება.

The Ministry hosted an examination organizational group meeting
The meeting was attended by the Minister of Education and Science of Georgia, Mr. Dimitri Shashkini, Minister of Labor, Health and Social protection of Georgia, Mr. Zurab Chiaberashvili, Minister of Energy and Natural Resources of Georgia, Mr. Aleksandre Khetaguri, Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Giorgi Lortkipanidze, Vice Mayor, Mr. Andria Urushadze and the newly appointed head of the national examination center, Ms. Khatia Dekanoidze. In the first stage Minister Shashkini and the group members evaluated the results of CAT exams giving it a high credit and discussed contextual and logistical issues of the unified national examinations. In the frames of the assumed responsibility, each member of the examination organizational group introduced the activities implemented by the commensurate agency along with future plans.
The specific purpose of the examination organizational group, established in 2011-2012 is to facilitate high standers of high school leaving exams and unified national examinations. The organizational group is under the auspices of the Minsiter Shashkini. The organizational group is composed of Minister of Labor, Health and Social protection of Georgia, Mr. Zurab Chiaberashvili, Minister of Energy and Natural Resources of Georgia, Mr. Aleksandre Khetaguri and Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia.
Similar meetings with aim to eliminate discrepancies and interference and facilitate high quality examination process will be held during examination period as well deeming to summarize and evaluate examination process and outcomes.