რუსთავის მეორე საჯარო სკოლაში ქართული ენისა და ლიტერატურის ღია გაკვეთილი გაიმართა
ღია გაკვეთილი მერვეკლასელებთან პრეზიდენტის სტიპენდიანტმა სერთიფიცირებულმა პედაგოგმა ქ-ნმა ეთერ ხარბედიამ ჩაატარა. თანამედროვე მეთოდებზე დაფუძნებულ ინტერაქტიულ გაკვეთილში მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთვნენ, მათ როგორც ქართული ლიტერატურის ცოდნა, ასევე თავისუფალი აზროვნებისა და მსჯელობის კარგი უნარი გამოავლინეს. ლიტერატურის გაკვეთილი უახლესი კომპიუტერული ტექნოლოგიების,  კერძოდ, smart board-ის  გამოყენებით მიმდინარეობდა, რამაც უფრო საინტერესო და სახალისო გახადა საგაკვეთილო პროცესი.
ღია გაკვეთილს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და ზოგადი განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ნათია ჯოხაძე, ქ. რუსთავის პროკურორი მირზა სუბელიანი, კინოთმცოდნე გოგი დოლიძე, რუსთავის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის წარმომადგენლები და საჯარო სკოლების დირექტორები დაესწრნენ.
რუსთავის მე-2 საჯარო სკოლა ქალაქის ერთ-ერთი წარმატებული სკოლაა. გასული წლის მონაცემებით, უმაღლეს სასწავლებელში სკოლადამთავრებულთა 100% გახდა სტუდენტი. მინიჭებული აქვს 9 ვარსკვლავი. მიმდინარე წელს ჰყავს 2 ოქროს მედალოსანი  მოსწავლე, 19 სერთიფიცირებული  და 2 მენტორი მასწავლებელი. სკოლა ასევე წარმატებულია 2011-2012 სასწავლო წლის მოსწავლეთა ეროვნულ ოლიმპიადასა და სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტში.

Open lecture was held in Rustavi public school#2
The open lecture in Georgian language and literature was delivered at Rustavi public school #2 by Eter Kharbedia, a certified teacher, who is also a recipient of the Presidential Scholarship. The lesson was held with the use of modern IT technologies, in particular, smart board, which made a process more engaging. The school students revealed a good knowledge  of the subject during the lecture.
The open lecture was attended by Head of National Curriculum and General Education Development, Natia Jokhadze, Prosecutor of Rustavi, Mirza Subeliani, the representatives of ERC and public school principals.
Rustavi public school #2 is one of the successful schools in Georgia . All graduates of this school became students last year. This year, the school has 2 gold medal holders; there are 19 certified teachers and 2 mentors.  The school students are also actively involved in national Olympiads and various educational programs.