მინისტრი მასწავლებლებთან შეხვედრას განაგრძობს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ზესტაფონის რაიონის მასწვლებლებსა და სკოლის დირექტორებს შეხვდა. სამუშაო შეხვედრაზე მინისტრმა სისტემაში განხორციელებულ სიახლეებზე, სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა და მასწავლებელთა შეკითხვებს უპასუხა.
შეხვედრაზე განსაკუთრებული აქცენტები მოახლოებულ ერთიან ეროვნულ  გამოცდებზე, მასწავლებელთა სასერტიფიკაციო გამოცდებსა და არდადეგების პერიოდში სკოლების რეაბილიტაციაზე გაკეთდა. ასევე შეჯამდა საატესტატო გამოცდების შედეგები, რომელიც წელს გასულ წელთან შედარებით გაცილებით კარგია, ზესტაფონის სკოლებში საშუალო 8 ქულა დაფიქსირდა.
ზესტაფონში 31 საჯარო და 3 კერძო სკოლა ფუნქციონირებს. რაიონის 1000-მდე მასწავლებლიდან 71 სერტიფიცირებულია, მათ შორის 5 პედაგოგი 1000 ლარიან ხელფასს იღებს.  2012 წლის სასერტიფიკაციო გამოცდებზე  900-მდე პედაგოგია დარეგისტრირებული.

The Minister continues meeting with the teachers
The Minister, Dimitri Shashkini met the school principals and teachers in Zestaponi. Mr. Dimitri Shashkini informed them on the new developments in education system. Unified national, teacher certification exams and renovation of school infrastructure were especially focused.  The results of the high school leaving exams were also summarized.
As a part of the meeting, the Minister also answered the teachers’ questions.
There are 31 public and 3 private schools in Zestaponi. Out of 1000 teachers- 71 are certified, 5 teachers get 1000 GEL as a monthly salary. Up to 900 teachers have been registered for the teacher certification exams.