ატესტატების გაცემა დაიწყო
იუსტიციის სახლებსა და სამოქალაქო რეესტრის სააგენტოს ტერიტორიულ სამსახურებში ზოგადი განათლების დამადასტურებელი სახელმწიფო დოკუმენტების გაცემა დაიწყო. სკოლის კურსდამთავრებულმა ატესტატის მისაღებად უნდა წარმოადგინოს პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა. განცხადების წარდგენიდან მე-10 სამუშაო დღეს დოკუმენტი უფასოდ გაიცემა, მოქმედებს დაჩქარებული მომსახურების სერვისიც და ატესტატის მიღება შესაძლებელია განცხადების წარდგენის დღიდან მე–5, მე–3, მე–2 და იმავე სამუშაო დღესაც.
რუსთავის იუსტიციის სახლში დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და იუსტიციის მინისტრის მოადგილემ გიორგი ვაშაძემ რუსთავის №4 საჯარო სკოლის რამდენიმე კურსდამთავრებულს ატესტატები პირადად გადასცეს.
ზოგადი განათლების დამადასტურებელი სახელმწიფო დოკუმენტს განეკუთვნება სრული ზოგადი განათლების ატესტატი, საბაზო ზოგადი განათლების ატესტატი და ზოგადი განათლების საშუალო საფეხურის სერტიფიკატი:
• სრული ზოგადი განათლების ატესტატს მიიღებს პირი, რომელიც 12 კლასს  დაამთავრებს და  გამოსაშვებ გამოცდებს ჩააბარებს;
• საბაზო ზოგადი განათლების ატესტატს იღებს პირი, რომელიც 9 კლასს დაამთავრებს;
• ზოგადი განათლების საშუალო საფეხურის სერტიფიკატს მიიღებს პირი, რომელიც 12 კლასს დაამთავრებს, მაგრამ ვერ ჩააბარებს ან, მონაწილეობას არ მიიღებს სკოლის გამოსაშვებ გამოცდებში.
იუსტიციის სახლები და სააგენტოები ატესტატებისა და სერტიფიკატების გაცემას მონაცემთა ელექტრონული ბაზის საფუძველზე უზრუნველყოფენ. მონაცემთა ელექტრონულ ბაზას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საინფორმაციო სისტემა შესაბამისი ინფორმაციის საფუძველზე ადგენს.
იუსტიციის სახლებსა და სამოქალაქო რეესტრის სააგენტოს ტერიტორიულ სამსახურებში მოხდება ზოგადი განათლების დამადასტურებელი სახელმწიფო დოკუმენტის ფორმების დუბლიკატების გაცემაც.

Public Service Halls and respective agencies of the Civil Registry started to issue general education authentication documents. The school graduates shall submit the ID card to receive the document. The general education authentication document will be issued free of charge on the tenth day of its submission. Nevertheless, a special service will be provided to those who wish to receive the documents earlier than the due course.
Today, the Minister, Dimitri Shashkini and Deputy Minister of Justice, Giorgi Vashadze, presented the graduates of Rustavi public school #4 with the high school diplomas in Rustavi Public Service Hall.
General education authentication documents are: secondary education completion diploma; basic education completion diploma and intermediate level of general education completion certificate.
-Secondary education completion diploma is awarded to a person, who completes a secondary level of education (I-XII);
-Basic education completion diploma is awarded to a person who completes a basic level of education (I-IXth grades);
-Intermediate level of general education completion certificate is awarded to a person who completes a secondary level of education but does not take high school leaving exams.
Public Service Halls and agencies of the Civil Registry will issue the above mentioned documents based on the electronic data base collected on the basis of the information provided by the Ministry of Education and Science. The same institutions are eligible to issue the duplicates of these documents as well.