ხატია დეკანოიძემ ქუთაისის საგამოცდო ცენტრები მოინახულა
წელს, ქ. ქუთაისში I საჯარო სკოლის ნაცვლად საგამოცდო ცენტრი ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რეაბილიტირებულ შენობაში გაიხსნება. ხოლო მეორე საგამოცდო ცენტრი ისევ ანდრია რაზმაძის სახ. №41 საჯარო სკოლაში იფუნქციონირებს.
ქუთაისის საგამოცდო ცენტრებში 90-ზე მეტი სექტორია, ისინი წელს 1500 - მდე აპლიკანტს მოემსახურებიან.
აუდიტორიებში უკვე დამონტაჟდა კამერები. რამდენიმე დღეში კი დასრულდება მათი აღჭურვა ავეჯითა და სხვა საჭირო ინვენტარით.
გამოცდები მთელი საქართველოს მასშტაბით აბიტურიენტებისთვის 28 ივნისს და პედაგოგებისთვის 2 ივლისს დაიწყება. 6 ივლისს გრანტის გაუმჯობესების მაძიებელთათვის ჩატარდება გამოცდა, ხოლო 12-13 ივლისს გამოცდებზე მაგისტრანტობის კანდიდატები გავლენ.

During Unified Entry Exams, 2 examination centers will be operating in Kutaisi. Overall 17 examination centers will be open throughout Georgia.
Kutaisi examination centers will be located in buildings of Kutaisi State University and Andria Razmadze Kutaisi Public School #41. 1500 entrants will take exams at Kutaisi examination centers.
Auditoriums have already been equipped with video surveillance facilities. They will be fully furnished in few days.
Unified Entry Exams will start on June 28 and Teachers Certification Exams will begin on July 2. Students who want to improve their state grant will be able to take exam on July 6. Graduate Records Exam will be held on July 12-13.