მინისტრი ინგლისური ენის წყნეთის საზაფხულო სკოლას ეწვია
საზაფხულო სკოლაში სტუმრობისას დიმიტრი შაშკინი იმ პროგრამას  გაეცნო, რომელსაც  მოსწავლეები საზაფხულო სკოლაში გადიან. მინისტრი საცხოვრებელი პირობებითაც დაინტერესდა და ბოლოს ბავშვებთან ერთად ინგლისური პოპულარული თამაში - კრიკეტი (Cricket) და paintball-ი ითამაშა.
სამინისტრო 2012 წლის 17 ივნისიდან 8 სექტემბრის ჩათვლით, ოთხ ნაკადად, წყნეთის BUCKSWOOD-ის სკოლაში ახორციელებს პროექტს: ”ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლები საქართველოში” და ”ინგლისური ენის საზაფხულო სკოლები გაერთიანებულ სამეფოში”, რომელშიც საქართველოს ზოგადსაგანამათლებლო სკოლების  600  წარმატებული მოსწავლეა ჩართული, მათგან 32 საუკეთესო ორი კვირით ბრიტანეთის საზაფხულო სკოლაში გაემგზავრება.
ქართველ პედაგოგებთან ერთად, საზაფხულო სკოლაში სამინისტროს პროგრამის ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში ჩამოსული ინგლისურენოვანი პედაგოგებიც ასწავლიან. სკოლას უცხოელი ექსპერტი ხელმძღვანელობს გაერთიანებული სამეფოდან.  საზაფხულო სკოლის ხანგრძლივობა 21 დღეა.

During his visit to the Buckswood Summer School, Minister got familiarized with the living conditions of schoolchildren and played with them popular English games – cricket and paintballs.
MES implements the project English Language Summer Schools in Georgia and English Language Summer Schools in the United Kingdom for four groups from 17 June until 8 September. In the frame of this project, 600 successful schoolchildren are strengthening their English. 32 of them will be sent to summer schools of Great Britain.
Along with Georgian counterparts, volunteer teachers of the program “Teach and Learn with Georgia” also work at summer school.