უნივერსიტეტებს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმდა
თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტსა და გორის სახელმწეიფო უნივერსიტეტს შორს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმით გათვალისწინებულია: ერთობლივი აკადემიური (საბაკალავრო, სამაგისტრო, სადოქტორო) და პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება, ერთობლივი  სამეცნიერო კვლევების ჩატარება, თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტის „იურიდიული კლინიკის“ ორგანიზებით, უნივერსიტეტში არსებული იმიტირებული სასამართლო დარბაზში, ერთობლივი ”იმიტირებული სასამართლო პროცესების” ჩატარება და სხვ.
თბილისის ღია უნივერსიტეტის მხრიდან მემორანდუმს ხელი მოაწერა რექტორმა, სამართლის დოქტორმა, ასოცირებულმა პროფესორმა ნოდარ პაპუკაშვილმა, გორის სასწავლო უნივერსიტეტიდან - რექტორმა გიორგი სოსიაშვილმა.
ღონისძიების ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ თბილისის ღია უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებული  სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციის გამარჯვებულები ფასიანი საჩუქრებითა და სიგელებით დააჯილდოვა.

Memorandum of understanding was signed between the universities
Memorandum of understanding was signed between Tbilisi Open Teaching University and Gori State University. The memorandum envisaged the development of joint academic and professional programs; conducting of joint research, carrying out court trials at imitated courtrooms of the Teaching University.
The memorandum was signed by the Rector of Open Teaching University Nodar Papukashvili and the Rector of Gori State Univerisity Giorgi Sosiashvili.
In the scope of the event, the Deputy Minister of Education and Science of Georgia Nodar Surguladze awarded the winners of scientific conference with prizes and certificates.