შეხვედრა ჭიათურის საჯარო სკოლის მასწავლებლებთან
სწავლის დაწყებამდე რამდენიმე დღით ადრე  განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი ჭიათურის მასწავლებლებს შეხვდა. ხატია დეკანოიძემ ჭიათურის მე-3 საჯარო სკოლაში ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით ინფორმაცია მიიღო და ასევე, ადგილობრივ მასწავლებლებს მიმდინარე რეფორმების შესახებ ესაუბრა. მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა სასეტრიფიკაციო გამოცდებზე, პედაგოგების ხელფასებსა და  ახალ საგამოცდო სისტემაზე 8+1. მასწავლებლებმა მინისტრისგან მათთვის საინტერესო  ყველა კითხვაზე პასუხი მიიღეს.
შეხვედრას მესამე სკოლის მასწავლებლებთან ერთად ჭიათურის სხვა სკოლების პედაგოგები და დირექტორებიც ესწრებოდნენ. განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი რეგიონების მასწავლებლებთან შეხვედრებს მომავალშიც განაგრძობს.

Meeting with teachers in Chiatura
A few days before the beginning of the new academic year The Minister of Education and Science held a meeting with teachers of public school #3 in Chiatura. During the meeting the Minister discussed the current reforms in the education system. The main topic of the meeting was regarding ongoing certificate exams, teachers’ salary, and the new exam system (8+1).  The meeting ended with a question and answer session for any inquiries teachers still had.
Teachers from other schools were also invited to attend, but the Minister plans to have many more meetings with teachers, eventually travelling to all the regions.