ყველა საჯარო სკოლის პირველკლასელი 17 სექტემბერს “ბუკს“ მიიღებს
2012-2013 სასწავლო წლისათვის საქართველოს სკოლებისთვის შექმნილი ნეტ-ბუკები 41 272 პირველკლასელს და მათ 3078 დამრიგებელს საჩუქრად გადაეცემათ. თბილისისა და რეგიონების საჯარო სკოლებისთვის კომპიუტერების გადაცემის პროცესი სრულდება. კომპიუტერების დისტრიბუციას საქართველოს ფოსტა უზრუნველყოფს. „ბუკები“ კომპანიების ”ალგორითმი” და ”ინტელის” მიერ საქართველოში დამზადდა.
დღეს კომპანია ”ალგორითმიდან” ნეტ-ბუკები თბილისის საჯარო სკოლებისთვის გაიგზავნა. 17 სექტემბერს ყველა პირველკლასელს „ბუკი“ სკოლაში დახვდება. პროექტი მეორე წელია მიმდინარეობს, კომპიუტერიზაციის სამყაროში მოზარდების სწორი განვითარებისა და მომავალში საზოგადოების სრულფასოვან წევრად ჩამოყალიბებისათვის აუცილებელია ბავშვს თავიდანვე ჰქონდეს ურთიერთობა თანამედროვე ტექნოლოგიებთან. სწორედ ამ მიზნით, საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივით, საერთაშორისო ექსპერტების რეკომენდაციების საფუძველზე შეიქმნა ნეტ-ბუკი ”ბუკი”. ნეტ-ბუკებში ჩატვირთულია ეროვნულ სასწავლო გეგმასთან შესაბამისობაში მყოფი სასკოლო პროგრამები, ბავშვებისთვის შექმნილი შემეცნებითი თამაშები და რაც ასევე მნიშვნელოვანია, ხელმისაწვდომია ინტერნეტი.
საქართველოს მასშტაბით ყველა საჯარო სკოლა ინტერნეტიზებულია, აქედან გამომდინარე, ახალი სასწავლო წლიდან ნეტ-ბუკები სახელმძღვანელოებთან ერთად, პირველკლასელთათვის ინფორმაციის მიღების კიდევ ერთი უნიკალური საშუალებაა.

All first grade children of public schools will receive net books “Buki” on September 17th
2012-2013 academic year 41 272, first graders and 3078 of their teachers will receive net books. Distribution of computers is taking place all throughout Georgia which is processing by Georgian Post. The program of the net books was developed in computer companies “Algorithm” and “Intel” in Georgia.
The notebooks were sent out to all public schools by “Algorithm” today and all first grades will receive them on September 17th. This project has been going already for two years. In order kids to get properly developed and become valuable member of the society, it is essential in today’s computer world, these kids to have connection with modern technologies. For this purposes, with the initiative of the president of Georgia. On the base of the recommendation by international expertise, Net-book- "buki" has been created. There are educational programs related to the national educational plan, and educational games installed within this net-books and most importantly. Internet capability attached as well.
To support an effective use of ICT technologies in the classroom, the Ministry has trained all head teachers of first graders in applying and utilizing the ICT.
All public schools are equipped with high quality internet therefore it is a unique resource of obtaining the world information.