Skype კონსულტაცია მასწავლებლის სახლში
მასწავლებლის სახლი პედაგოგებს ახალ მომსახურებას, Skype კონსულტაციას სთავაზობს. კონსულტაციის მიმდინარეობას დღეს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი დაესწრნენ. Skype ვიდეო ზარით დღეს თბილისის 143-ე და წეროვანის მე-3 საჯარო სკოლების პედაგოგებმა ისარგებლეს.
დღეიდან ნებისმიერ პედაგოგს მასწავლებლის სახლის საგნობრივ კონსულტანტებთან გასაუბრება Skype-ით შეეძლებათ.
ეს სიახლე მათ საშუალებას მისცემს, როგორც  საკუთარ  საგანში, ისე პროფესიულ უნარებში არსებულ ნებისმიერ კითხვაზე უმოკლეს დროში მიიღოს პასუხი. კონსულტაციის მისაღებად  თითოეული მათგანი მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ვებ-გვერდზე (www.tpdc.ge) უნდა დარეგისტრირდეს.
მასწავლებლის სახლი პედაგოგებს Skype ვიდეო ზარის გარდა კონსულტანტებთან პირად შეხვედრებსაც სთავაზობს.  შეხვედრაზე დასასწრებად ნებისმიერმა დაინტერესებულმა პედაგოგმა რეგისტრაცია ცენტრის ვებ-გვერდზე უნდა გაიაროს.

Skype consultation in the Teachers’ House
The Teacher’s House offers a new service to teachers – Skype consultation. Minister of Education and Science and Director of National Centre For Teacher Professional Development attended a consultation process today. Teachers from Tbilisi public school #143 and Tserovani public school #3 used skype video call today.
From now on any teacher will be able to have a Skype consultation with  subject consultants from Teachers’ House.
This innovation will enable them to get answers on any question regarding their subject, professional skills in the shortest possible time. In order to receive consultations, each of them has to be registered on web-site of National Centre For Teacher Professional Development.
Along with video call service, Teacher’s House offers private meetings with the consultants. In order to attend the meeting, teachers have to register on the web-page of the Center.