მინისტრმა საზოგადოებას კიდევ ერთი ახალი ინიციატივა წარუდგინა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი მარგველაშვილმა საზოგადოებას კიდევ ერთი ახალი ინიციატივა გააცნო, რომელიც მე-10-12 კლასის მოსწავლეთა სკოლიდან გარიცხვას უკავშირდება.
სამინისტრო მიიჩნევს, რომ გარკვეულ შემთხვევებში მოსწავლის გარიცხვის სამართლებრივი ნორმა მათი სკოლიდან განთესვის, სეგრეგაციისა და მანიპულირების ინსტრუმენტია. ამიტომ, მინისტრი საჯარო სკოლებს, მოსწავლეებს, მშობლებს, ფსიქოლოგებსა თუ ექსპერტებს მოუწოდებს ამ პრობლემის გადაჭრასთან დაკავშირებით ორი კვირის ვადაში საკუთარი ხედვა წარმოადგინონ.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მიიჩნევს, რომ საზოგადოებამ უნდა მიიღოს გადაწყვეტილება რა მექანიზმები ამოქმედდეს იმისათვის, რომ მოსწავლის დისციპლინური პრობლემები სკოლაშივე მოგვარდეს და არ მოხდეს პრობლემისაგან გაქცევისა და მისი გადავადების ფაქტები.
ვინაიდან რიგ შემთხვევებში სკოლებში დისციპლინის პრობლემა ფსიქოლოგიურ ფაქტორებზეა დამოკიდებული, ერთ-ერთი ალტერნატივა ამ კუთხით შესაძლოა ფსიქოლოგიური სამსახურების ფორმირება გახდეს.

The minister of education and science Giorgi margvelashvili introduced another initiative
The minister of education and science Giorgi margvelashvili introduced another initiative  regarding exclusion of 10-12- grade students from public schools.
The ministry considers that the legal norm on students’ exclusion represents an instrument for students’ segregation and manipulation. Therefore, the minister calls on the public schools, students, parents, psychologists and experts to present their vision on the solution of the problem.
The ministry of education and science of Georgia considers that the society should make a decision regarding the mechanisms that will solve disciplinary problems in schools, in order to avoid the facts of escaping from the problem.
As the disciplinary problems in certain cases depend on psychological factors, one of the alternatives in this regard may be the process of formation of psychological services.