შეხვედრა მეცნიერთა და პედაგოგთა თავისუფალი პროფკავშირის წარმომადგენლებთან
პრემიერ-მინისტრის 2009 წლის №335 ბრძანებით დაიწყო სოციალური დიალოგი მთავრობასა და პროფესიულ კავშირებს შორის. დიალოგის რეჟიმი დღემდე გრძელდება. მის ფარგლებში დღეს მინისტრი დიმიტრი შაშკინი მეცნიერთა და პედაგოგთა თავისუფალი პროფკავშირის თავმჯდომარეს მანანა ღურჭუმალიძეს და პროფესიული კავშირების გაერთიანების თავმჯდომარეს ირაკლი პეტრიაშვილს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს მასწავლებელთა ნებაყოფლობით სერტიფიცირებასა და მისი ჩატარების პრცედურებზე. ასევე, ”საზოგადოებრივ დარბაზის” საქმიანობაზე, რომელიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის ბრძანებით საპარლამენტო და არასაპარლამენტო ოპოზიციის,  საქართველოს მეცნიერთა და პედაგოგთა თავისუფალი პროფკავშირის, საქართველოს პროფესიული განათლებისა და კვალიფიციური კადრების მომზადების მუშაკთა და სტუდენტთა დამოუკიდებელი პროფესიული კავშირის, საქართველოს განათლების სისტემის დამსაქმებელთა გაერთიანების, განათლების პროფესიული სინდიკატისა და განათლების ლიდერთა ლიგის წარმომადგენლებთან კონსულტაციების გავლის შემდეგ შეიქმნა.
საზოგადოებრივი დარბაზი თვეში ერთხელ შეიკრიბება. მასში მონაწილეობის საშუალება განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებით დაინტერესებულ ყველა გაერთიანებასა თუ ორგანიზაციას  ექნება.

Minister’s Meeting with the Representatives of Free Professional Union of Teachers and Scientists
The social dialogue between the government and Free Professional Union of Teachers and Scientists has commenced by the order of the Prime Minister №35, 2009 and is still underway. In the framework of this initiative, the Minister met the chairman of Free Professional Union of Teachers and Scientists, Ms. Manana Gurchumelidze.
The parties discussed the terms and procedures of teachers  voluntary certification exams as well as the Public Board. The Board was established by the order of Minister Shashkini after consulting with the representatives of parliamentary and non-parliamentary opposition, Free Professional Union of Teachers and Scientists, the Union of Professional Education and Training Qualified Workforce, Independent Professional Union of Students, Education Employers Union, Education Professional Syndicate and the League of Education Leaders.
The Board members will hold meetings on a monthly basis. Any organization or union interested in the ongoing education reforms will have an opportunity to participate in this meeting.