მოსწავლეებთან შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ალუდა გოგლიჩიძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები თბილისისა და რეგიონების მოსწავლეთა თვითმმართველობების წარმომადგენლებს, სასკოლო სამოქალაქო კლუბების წევრებს, სასკოლო ოლიმპიადებსა და ტურნირებში გამარჯვებულ მოსწავლეებს  შეხვდნენ.
შეხვედრა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საქართველოს სკოლის მოსწავლეთა გაერთიანებების ალიანსის ორგანიზებით გაიმართა. პროექტის მხარდამჭერია სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამა. აღნიშნულ პროგრამას ახორციელებს ორგანიზაცია PH International, ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებით.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო  სასკოლო სამოქალაქო კლუბებისა და მოსწავლეთა თვითმმართველობების საქმიანობას. მოსწავლეებმა ამ მიმართულებით განხორციელებული აქტივობების ამსახველი პრეზენტაციები წარმოადგინეს და იმ შედეგებზე ისაუბრეს, რომელსაც განხორციელებული პროექტების შედეგად მიაღწიეს. ამავე შეხვედრაზე საქართველოს სკოლის მოსწავლეთა გაერთიანებების ალიანსის წარმომადგენლებმა სამოქალაქო კლუბებისა და მოსწავლეთა თვითმმართველობების გაძლიერებაში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს როლზეც ისაუბრეს და გარკვეული რეკომენდაციებიც  წარმოადგინეს.
ღონისძიების ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ალუდა გოგლიჩიძემ მოსწავლეებს განათლების სფეროში დაგეგმილი სიახლეები და სამინისტროს სამომავლო გეგმები გააცნო. მინისტრის მოადგილემ მოსწავლეთა შეკითხვებსაც უპასუხა.

Meeting with School pupils’
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Mr. Aluda Goglichidze and other representatives of the Ministry had a meeting with the representatives of pupils’ self-government bodies from Tbilisi and other regions, members of school civic clubs and winners of school Olympiads and tournaments.’
The meeting was held by Ministry of Education and Science of Georgia, unity alliance  of school pupils’ unions of Georgia. The project was supported by the program of civic education and teachers training, which is implemented by PH International with financial support of United States Agency for International Development (USAID).
The topic of the conversation was about activities of school civic clubs and pupils’ self-government bodies. Students made presentations on their activities and discussed already achieved results of implemented projects.
Representative of alliance of pupils’ unions of Georgia discussed the role of Ministry of Education and Science of Georgia in the process of reinforcement of civic clubs and pupils’ self-government bodies and made certain recommendations.
In the framework of the event, Deputy Minister of Education and Science of Georgia Mr. Aluda Goglichidze presented news and future plans in the field of education.