საკოორდინაციო შეხვედრა პროფესიული განათლების დაფინანსების საკითხებზე
მიმდინარე წლის 14 დეკემბერს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში პროფესიული განათლების დაფინანსების საკითხებზე საკოორდინაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას სახელმწიფო და კერძო კოლეჯების, პროფესიული კავშირების, დამსაქმებელთა ასოციაციების, სამინისტროსა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო პროფესიული განათლების დაფინანსების არსებული მოდელის ხარვეზებს და ახალი მექანიზმების ფორმირების საკითხი დაისვა. საერთაშორისო ექსპერტმა, რომელიც საქართველოში გერმანიის ტექნიკური დახმარების საერთაშორისო ორგანიზაციის (GIZ) მხარდაჭერით იმყოფება და პროფესიული განათლების სფეროს დაფინანსების არსებული სისტემა შეისწავლა, საკუთარი რეკომენდაციები წარმოადგინა.
მომავალი წლიდან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო დაინტერესებული პირებისა და ორგანიზაციების მონაწილეობით პროფესიული განათლების დაფინანსების ალტერნატიული გზების განხილვას  გეგმავს და შეთანხმების შემთხვევაში, ახალი  მოდელის დანერგავსა  და ამოქმედებას უზურნველყოფს.

Meeting on funding of vocational education
A coordinating meeting was held regarding the issues of funding vocational education. Representatives of state and private colleges, professional unions, employment associations, the ministry and international organizations attended the meeting.
Shortcomings of the existing model of funding and formation of new mechanisms were the topics discussed at the meeting. International experts working in Georgia with the support of German International Organization for Technical Assistance (GIZ) have studied the system of funding of vocational education. The experts made their own recommendations.
Starting from the next year, the Ministry of Education and Science of Georgia is planning to start discussion of alternative ways for funding vocational education with the participation of interested persons and organizations. In case an agreement is reached regarding the issue, the Ministry will provide implementation of a new model.