ქართველ და მაკედონიელ კოლეგებს შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ალუდა გოგლიჩიძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები დღეს, მაკედონიიდან „პროექტ ჰარმონიის“(PH International) გაცვლითი პროგრამის ჯგუფს შეხვდნენ. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ მაკედონიის განათლებისა და მეცნიერების და შინაგან საქმეთა სამინისტროების წარმომადგენლები. შეხვედრის ორგანიზატორი იყო ამერიკული ორგანიზაცია PH International-ის წარმომადგენლობა საქართველოში. ეს ორგანიზაცია უკვე მეოთხე წელია ჩვენს ქვეყანაში  სამართლებრივი განათლებრის პროგრამას ახორციელებს.
„პროექტი ჰარმონიის“ გაცვლითი პროგრამა მიზნად ისახავს მაკედონიელი კოლეგებისთვის „სამართლებრივი განათლების პროგრამის“ 4-წლიანი გამოცდილების გაზიარებას. პროგრამა ხორციელდება განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს და შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერით და ორიენტირებულია მოზარდთა შორის დანაშაულის პრევენციაზე.
შეხვედრაზე იმსჯელეს „სამართლებრივი განათლების პროგრამის“ სასკოლო კომპონენტების შესახებ (სამართლებრივი კულტურის გაკვეთილები, სოციალური მედია სკოლაში (SMS), თანატოლთა სამართლებრივი განათლების კლუბები). გაცვლითი პროგრამის მიზანი არსებული პრაქტიკის დემონსტრირება და გაზიარებაა, ვინაიდან მსგავსი პროგრამა ორიოდე თვის წინ დაიწყო მაკედონიაში.

Workshop between Georgian and Macedonian colleagues
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Mr. Aluda Goglichidze and other representatives from the Ministry held a meeting with the exchange program group of “Project Harmony” (PH International) from Macedonia. Representatives from the Ministry of Education and the Ministry of Internal Affairs of Macedonia were among the delegates. The meeting was organized by the representatives of PH International Georgia office. The organization has been implementing legal education program in our country for 4 years now
Exchange Program of “Project Harmony” aims at sharing four-year experience of the Program with the Macedonian colleagues. The Program is implemented with the support of the Ministry of Education of Science of Georgia and the Ministry of Interior Affairs. The aim is to prevent adult crime.
Topic of school component of “Legal Education Program” (lessons of legal culture, social media at schools (SMS), and peer legal educational clubs) was discussed at the meeting. The aim of the exchange program is to demonstrate and share existing practice, as similar program started in Macedonia about two months ago.