განახლებული კონცეფციის განხილვა პედაგოგებთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებლის სახლში მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის განახლებული კონცეფციის განხილვა მოეწყო. ცენტრის ხელმძღვანელმა და კონსულტანტებმა პედაგოგებს დაგეგმილი პროექტები და აქტივობები გააცნეს და მათი წინადადებები მოისმინეს. ღონისძიებას მინისტრის მოადგილე ალუდა გოგლიჩიძე დაესწრო.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი სკოლების დეცენტრალიზაციის პოლიტიკას ატარებს. სწორედ, ამ პრინციპზე დაყრდნობით შემუშავდა ახალი კონცეფცია.
დოკუმენტი პედაგოგების საჭიროებების კვლევასა და მასზე დაფუძნებით  მასწავლებელთა პროფესიული სტანდარტების განახლება-განვითარებას ითვალისწინებს. გარდა ამისა კონცეფციაში ასახულია დამწყები პედაგოგების პროფესიულ განვითარებაზე ზრუნვის მეთოდები, მასწავლებლების უწყვეტი განათლებისა და კარიერული ზრდის ხელშეწყობა, სკოლების მართვისა და სწავლების ხარისხის ამაღლება და სხვ.
კონცეფცია მასწავლებლის სახლის კონსულტანტებმა შეიმუშავეს. განხილვას თბილისიდან და ახლომდებარე რეგიონებიდან 100-ზე მეტი პედაგოგი დაესწრო. აღნიშნულ დოკუმენტს ცენტრი მომავალში საქართველოს სხვა რეგიონების მასწავლებლებთანაც განიხილავს. განხილვების შემდეგ კი, განახლებულ სტრატეგიასა და სამოქმედო გეგმას შეიმუშავებს.

Discussion of a renewed concept with teachers
Discussion on a renewed concept of Teachers’ Professional Development Center was held at Teacher’s House. Director of the Center and consultants introduced planned projects and activities to the teachers and listened to their ideas. Deputy Minister Aluda Goglichidze attended the meeting.
Teachers’ Professional development Center carries out school decentralization policy. The new concept is based on this principle.
The document implies renewal and development of teachers professional standards based on a study of teachers’ needs. Besides, the concept reflects methods of professional development for the teachers starting their career, promotion of lifelong learning and career growth, increase in level of school management and quality of education etc.
The concept was worked out by the consultants of Teacher’s House. More than 100 teachers from Tbilisi and regions attended the discussion. Teachers’ Professional Development Center plans to hold discussions on the concept with teachers from other regions as well. Only after this process renewed strategy and action plan will be elaborated.