შეხვედრა პედაგოგიური საბჭოს თავმჯდომარეებთან
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ალუდა გოგლიჩიძე და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები დღეს, თბილისის სკოლების პედაგოგიური საბჭოს თავმჯდომარეებს შეხვდნენ.
სამუშაო შეხვედრაზე საუბარი შეეხო სკოლებში პედაგოგიური საბჭოების საქმიანობას, მის  ფუნქციებს. ალუდა გოგლიჩიძის განცხადებით,  პედაგოგიური საბჭო, სკოლის  დირექტორთან ერთად, სკოლაში მიმდინარე ყველა პროლცესზეა პაუხისმგებელი და შესაბამისად,  დიდია მისი როლი სასკოლო ცხოვრებაში.
მინისტრის მოადგილემ 300-მდე პედაგოგს ზოგადსაგანმანათლებლო სფეროში განსახორციელებელ სიახლეებზე სამინისტროს ხედვა გააცნო. ალუდა გოგლიჩიძემ პედაგოგთა რეკომენდაციები და წინადადებებიც მოისმინა და მათ შეკითხვებს უპასუხა.

Meeting with heads of teachers’ councils
Deputy Minister Aluda Goglichidze and other representatives from the Ministry of Education and Science of Georgia held a meeting with heads of teachers’ councils of Tbilisi Schools.
Activities and functions of teachers’ councils were the topics of the meeting. As Deputy Minister Aluda Goglichidze stated, teachers’ council shares equal responsible for all processes that take place in schools with a school principal and consequently, the role of the council in school life is very important.
Deputy Minister introduced Minister’s view on the innovations planned in general education. Aluda Goglichidze listed to recommendations and ideas from the teachers and answered their questions.