კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეების დაჯილდოება გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი მარგველაშვილმა და სამინისტროს მანდატურის სამსახურის უფროსმა ლევან აბაშიძემ ესკიზების კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეები დააჯილდოვეს.
20 საუკეთესო ნამუშევრის ავტორი სპეციალურმა კომისიამ, რომელიც ცნობილი დიზაინერებით, მხატვრებითა და სხვა ცნობადი სახეებით იყო  დაკომპლექტებული,  28 ნოემბერს გამოავლინა.
გამარჯვებულებს საჩუქრად ელექტრონული წიგნები (ქინდლი) გადაეცათ, ხოლო მათი ესკიზების საფუძველზე, პროფესიონალი დიზაინერები მანდატურის ახალ უნიფორმას შექმნიან.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისიტროს მანდატურის სამსახურმა  წამახალისებელი კონკურსი  მანდატურის ახალი უნიფორმის შექმნასთან დაკავშირებით 12 ნოემრიდან გამოაცხადა. კონკურსის პირობის თანახმად, მონაწილეობა საქართველოს მასშტაბით ყველა საჯარო და კერძო სკოლის მოსწავლეს შეეძლო. მანდატურის სამსახურში სულ 1000-მდე  განაცხადი შევიდა როგორც თბილისის, ასევე რეგიონების სკოლებიდან.

Awarding winners of the contest
Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashvili and Head of Office of Resource Officers of Educational Institutions Levan Abashidze awarded school students – winners of sketch competition.
A special commission comprised of well-known designers, painters etc. selected best 20 authors on November 28.
The winners were awarded with E-readers (Kindle). Designers will create a new uniform for resource officers according to their designs.
Office of Resource Officers of Educational Institutions announced the competition on a new uniform on November 12. According to the competition rules, every student of public and private schools was able to participate. Approximately 1000 applications were submitted from Tbilisi schools as well as from the regions.