ბაკალავრიატის 14 მიმართულება სრულად დაფინანსდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ახალი ხელმძღვანელობის მიერ 2013 წლის ბიუჯეტში სტუდენტთა საგრანტო დაფინანსებისთვის გამოყოფილი თანხები გაიზარდა. ამ ცვლილებამ შესაძლებელი გახადა სახელმწიფო უმაღლეს დაწესებულებებში ბაკალავრიატის რამდენიმე წამყვანი მიმართულების 14 სპეციალობაზე სტუდენთა სწავლის სრული კურსის (4 წელი)  დაფინანსება. ამ თემაზე მინისტრის მოადგილემ დავით ზურაბიშვილმა ბრიფინგი გამართა.
ეს მიმართულებები და სპეციალობებია:
მიმართულებები დარგი/სპეციალობა
აგრარული მეცნიერებანი აგრონომია
განათლება განათლების მეცნიერებები
ინჟინერია ენერგეტიკა და ელექტროინჟინერია
მშენებლობა
მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
ბიოლოგია
სოციალური მეცნიერებები ეკონომიკა
ჰუმანიტარული მეცნიერებები არქეოლოგია
ქართული ფილოლოგია
ფილოსოფია
მიმართულებათაშორისი დარგები ან სპეციალობები არქიტექტურა
დაფინანსება შეეხება იმ უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებათა სტუდენტებს, სადაც ზემოაღნიშნულ მიმართულებებზე სადოქტორო პროგრამები ხორციელდება, თუმცა მიმდინარეობს მოლაპარაკებები სხვა უმაღლეს სასწავლებლებთან და დაფინანსების რა შესაძლებლობებიც გამოიკვეთება სამინისტრო ამის შესახებ საზოგადოებას დამატებით აცნობებს.

Priority Bachelor Directions will be free
Financing allocated for student grants for the year 2013 has increased. The abovementioned change has made it possible for the students to take full BA courses (4 years) in 14 specialities at state higher education institutions. Deputy Minister Davit Zurabishvili held a briefing on the topic.
Directions
Speciality
Agrarian Sciences
Agronomy
Educational Sciences
Engineering
Energetics and Power Engineering
Construction
Science/ Natural Sciences
Biology
Social Sciences
Economics
Humanities
Archeology
History
Georgian Philology
Philosopy
Interdisciplinary Specialties
Architecture
Financing will go to the students of those Higher Education Institutions that are offering doctoral programs for the abovementioned directions. Negotiations are under way with other HE institutions. The society will be informed on news regarding the topic.