გიორგი დვალის კომისია სამუშაო შეხვედრებს მართავს
სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრში განათლებისა და მეცნიერების რეფორმების სახელმწიფო კომისიის თავმჯდომარემ გიორგი დვალმა და მისი კომისიის წევრებმა სამუშაო შეხვედრა გამართეს.
კომისიის მუშაობაში მონაწილეობდნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების  მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი,  მინისტრის მოადგილე დავით ზურაბიშვილი, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლები.
შეხვედრის მიზანს აღიარებული საერთაშორისო სტანდარტების ქართულ საგანმანათლებლო სივრცეში დანერგვის გზების ძიება წარმოადგენდა. რეფორმების სახელმწიფო კომისიის მიერ წარმოდგენილი კონცეფციის განხორციელებაში განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრს განსაკუთრებული ფუნქცია და მოვალეობა ეკისრება.
შეხვედრაზე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები. მხარეებმა ასევე ისაუბრეს ერთობლივი ინიციატივების შესახებ.

Gia Dvali, Head of State Commission on Education and Science Reforms and members of the Commission held a working meeting at National Center for Educational Quality Management.
Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashvili, Deputy Minister Davit Zurabishvili, representatives of Higher Education Institutions and academic circles were actively taking part in the work of the Commission.
Searching for ways of implementing international standards in education in Georgia was the aim of the meeting. National Center for Educational Quality Management will have a special responsibility of carrying out the concept presented by the Commission.
Plans for future cooperation as well as possibilities of joint initiatives were discussed at the meeting