მინისტრმა პედაგოგები დააჯილდოვა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის მიერ  2009 – 2010 სასწავლო წელს  განხორციელდა ტრენინგების პროგრამა "ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში", რომლის ფარგლებშიც მასწავლებლებმა შექმნეს გაკვეთილის გეგმები და სასწავლო პროექტები თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებით.
ყველა მასალა განთავსებულია ელექტრონული საგანმანათლებლო რესურსების საცავში www.lemill.net და პირად ბლოგებზე.
სულ გადამზადდა 3800 პედაგოგი. მათგან 20 საუკეთესო ელექტრონული საგანმანათლებლო რესურსის ავტორი მასწავლებელი, დღეს, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა სიგელებით დააჯილდოვა. გარდა ამისა, ისინი დამატებით ანაზღაურებას მიიღებენ. ორი  საუკეთესო პროექტის ავტორი კი ევროპული სასკოლო ქსელის 24-ე საერთაშორისო კონფერენციაზე გაემგზავრება, რომელიც ლონდონში 2-დან 7 მარტის ჩათვლით გაიმართება.

Authors of the Best Electronic Educational Resources will leave for London
Teacher Professional Development Center carried out a training program “Utilization of Informational-Communicational Technologies in the Educational Process” in 2009-2010 academic years. In the framework of this program, teachers created lesson plans and learning projects using modern technologies.
All materials are located on the private blogs of electronic educational resource archive: www.lemill.net
Overall 3,800 teachers were retrained. The Minister of Education and Science rewarded 20 of the participant teachers with certificates for creating the best electronic educational resources. They will also receive additional salaries. Two authors of the best projects will be sent to the 24th international conference of European School Network. The conference will be held in London, on  2-7 March.