ღია კარის დღე სამინისტროში
საჯარო სკოლებისა და რესურსცენტრების თანამშრომელთა პოლიტიკური შეხედულებების გამო სამსახურიდან გათავისუფლების საკითხების შემსწავლელი კომისიის წევრები დღეს განათლების სფეროსა და მასმედიის წარმომადგენლებს შეხვდნენ. ღია კარის დღეზე კომისიის წევრებმა დაინტერესებულ პირებს  მათთვის აქტუალურ კითხვებზე უპასუხეს და განცხადებების განხილვის პროცესში წამოჭრილი საკითხების შესახებ კონსულტაცია გაუწიეს.
კომისიის სახელზე სამინისტროსა და  შესაბამის რესურსცენტრებში 2013 წლის 14 იანვრის ჩათვლით 830 განცხადება შემოვიდა. ამ ეტაპზე 250-ზე მეტი განცხადების პირველადი განხილვა განხორციელდა, მომდევნო ეტაპზე კომისიის მიერ დასკვნები მომზადდება. კომისიის დასკვნა თავისი შინაარსით სამინისტროსათვის სარეკომენდაციო ხასიათისაა ვინაიდან, კომისია  გადაწყვეტილებას იღებს მხოლოდ პოლიტიკური ნიშნით გათავისუფლების ფაქტის დადასტურების ან უარყოფის შესახებ.

Open Door Day held at the Ministry
Members of the Commission which studies the cases of the staff members of public schools and resource centers who were unfairly dismissed on political grounds, held a meeting with the representatives working in educational sphere and mass media. Commission members answered the questions and consulted interested audience regarding the important issues arising during the working process of the Commission.
830 written notices were submitted at the Ministry by the date of the deadline - January 14, 2013. 250 of them have passed the stage of initial reviewing. The Comission will prepare conclusions of reccomendative character for the nest stage.
The Special Commission is reviewing only those cases that have been taking place since January 1, 2006 up to the date when the Commission was set up in December 2012.