პროფესიული განათლების ახალ სტრატეგიაზე მუშაობა დაიწყო
ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროგრამის ,,ხარისხის განვითარებისა და შესაძლებლობების გაძლიერების ხელშეწყობის პროგრამა პროფესიული განათლების სექტორში“ ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში სამუშაო ჯგუფის პირველი შეხვედრა გაიმართა. სამუშაო ჯგუფის შემადგენლობაში  სამინისტროს, სააგენტოების, საგანმანათლებლო დაწესებულებების, დონორი ორგანიზაციებისა და სოციალური პარტნიორების წარმომადგენლები შედიან.
ახალი სტრატეგია  2009-2012 წლების სტრატეგიის მიღწევებს დაეფუძნება და  იმ გამოწვევებს გაითვალისწინებს, რაც  საქართველოსა და თანამედროვე მსოფლიოში პროფესიული განათლების მიმართულებით არსებობს.
შეხვედრაზე, რომელშიც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი მონაწილეობდა, განხილული იყო საქართველოს პროფესიული განათლების მიღწევები, გამოწვევები და წარმოდგენილი იყო მომავალი წლების შესაძლო პრიორიტეტები.
შეხვედრის ფარგლებში, დოკუმენტის შესამუშავებლად დაისახა  კონკრეტული ამოცანები და ვადები. მონაწილეები შეთანხმდნენ იმაზეც, რომ აუცილებელია გაიზარდოს პროფესიული განათლების ხარისხი, ხელმისაწვდომობა, მიმზიდველობა და სხვადასხვა დაინტერესებული მხარეების ჩართულობა.
სამუშაო ჯგუფი, ვიწრო და გაფართოებული შემადგენლობით  ყოველკვირეულად შეიკრიბება და სტრატეგიის დოკუმენტში ასახვის მიზნით, აღნიშნულ პრიორიტეტებს დეტალურად განიხილავს.

Work on Vocational Education strategy starts
Meeting of working group was held at the Ministry of Education and Science of Georgia in the framework of “EU technical support program “Quality Enhancement and Capacity Building in VET sector”. The work group includes representatives of the Ministry, agencies, educational institutions, donor organizations and social partners.
Achievements of a new Strategy 2009-1012 will be based on the challenges in VET education in Georgia and throughout the modern world.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili participated in the meeting. Challenges and achievements of Georgian vocational education were discussed and possible priorities for the following years were presented.
Specific goals and terms for the strategy were elaborated in the framework of the meeting. The participants came to a conclusion that it is important to enhance quality of and access to vocational education, as well as involvement of stakeholders.
Work group will hold regular meetings in order to discuss priorities and reflect them in the strategy document.