ეროვნული კონკურსი პროფესიული უნარების წარმოსაჩენად
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებითა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) მხარდაჭერით, „დიდუბე პლაზას“ საკონფერენციო დარბაზში ოფიციალურად გაიხსნა პროექტ WorldSkills Georgia-ს ეროვნული კონკურსი. ღონისძიებას განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი, კერძო/საჯარო სტრუქტურების, ასოციაციების, პროფესიული კავშირების გაერთიანების წარმომადგენლები და მოწვეული სტუმრები ესწრებოდნენ.
ეროვნული კონკურსი 16-17 თებერვალს პროფესიულ კოლეჯებში „სპექტრი“ და „იკაროსი“ ჩატარდება. კონკურსის მიზანია სამ პროფესიაში (შემდუღებელი, ვებდიზაინერი, მზარეული) საუკეთესო მონაწილე გამოავლინოს. კონკურსში გამარჯვებული მონაწილეობას WorldSkills International-ის 42-ე კონკურში მიიღებს, რომელიც ლაიპციგში, 2013 წლის 2-7 ივლისს გაიმართება.
WorldSkills Georgia მასშტაბური პროექტია, რომლის ფარგლებშიც ყოველწლიურად პროფესიულ უნარებში კონკურსები იმართება, რაც პროფესიებში მსოფლიო დონის სტანდარტების დამკვიდრებას და წარმატებული ახალგაზრდების გამოვლენას ემსახურება. კონკურსის შედეგად გამოვლენილი კანდიდატები ღირსეულად წარმოაჩენენ საქართველოს საერთაშორისო კონკურსებზე. პროექტი გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერითა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ტექნიკური დახმარებით ხორციელდება.
WorldSkills -ის კონკურსში მონაწილეობა ხელს შეუწყობს საქართველოში პროფესიული განათლების განვითარებასა და პოპულარიზაციას, ასევე, გაზრდის პროფესიული განათლების მნიშვნელობას.

National Competition inProfessional Skills
National Center for Educational Quality Enhancement of the Ministry of Education and Science of Georgia with the support of  the German Society for International Cooperation (GIZ -Deutsche GesellschaftfürInternationale  Zusammenarbeit), held an opening of national competition of the project WorldSkills Georgia in a conference hall of “Didube Plaza”. The Event was attended by Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili, representatives of private/public institutions, associations, Georgian Trade UnionConfederation and other guests.
The national competition will be held on February 16-17 at vocational colleges “Spektri” and Ikarosi”. The aim of the competition is choosethe best contestant in three vocations (welder, web-designer, and cook). The winner will be able to participate in 42nd WorldSkills International Competition held on July 2-7, 2013 in Leipzig.
WorldSkills Georgia is a large scale project. Each year, competitions in professional skills are held within the framework of the project. This practice serves the implementation of world standards and the selection of successful young people. The winners will present Georgia in international competitions. The project is carried out with the support of the Government of Germany and the technical assistance of GIZ.
Participation in WorldSkills Competition will encourage development and popularizationof vocational education in Georgia and will emphasize its importance.