სპეციალურმა კომისიამ მორიგი სამუშაო შეხვედრა გამართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში, პოლიტიკური ნიშნით გათავისუფლებულთა საკითხების შემსწავლელი კომისიის მორიგი შეხვედრა გაიმართა. სხდომაზე 30 პირველადი მომართვა განიხილეს. განმცხადებელთა ნაწილს დამატებითი ინფორმაციის წარმოსადგენად მოთხოვნა გაეგზავნა, ხოლო ნაწილი განცხადებებისა განსახილველად განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გადაეცა, ვინაიდან ამ მომართვათა შინაარსი სცილდებოდა კომისიის კომპეტენციას.
ამავე შეხვედრაზე კომისიის წევრებმა ოთხი განცხადება არსებითად განიხილეს და პირადად შეხვდნენ განმცხადებლებს. არსებით განხილვას ის მომართვები ექვემდებარება, რომელთა ავტორებსაც ხარვეზის შესავსებად უკვე წარმოდგენილი ჰქონდათ გარემოებების დამადასტურებელი დამატებითი დოკუმენტაცია.
მიღებული 830 მომართვიდან ამ ეტაპზე 630 განცხადების პირველადი განხილვაა დასრულებული, შემოსულია 105 დამატებითი დოკუმენტაცია, ხოლო არსებითად 12 განცხადებაა განხილული.

Another work meeting of the Special Committee
Another work meeting of Special Committee reviewing cases of persons employed in Education System of Georgia and dismissed for political reasons was held at the Ministry of Education and Science of Georgia. 30 initial applications were reviewed at the meeting. A number of applicants received deficiency letters to submit additional documentation; others were handed to the Ministry for the review as the content of these applications were beyond the competences of the Committee.
Members of the Committee met the applicants in person and held a substantial review of four applications. Applications of those applicants who have already submitted additional documentation to fill up the deficiency are subject to substantial review.
Out of 830, initial review of 630 applications are finished. 105 additional documentations were submitted to the Ministry, 12 applications have been subject to substantial review.