სარვამარტო საჩუქრები ყველაზე ხანდაზმულ და ყველაზე ახალგაზრდა პედაგოგებს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო 8 მარტს ყველა ქალბატონს, განსაკუთრებით კი მანდილოსან პედაგოგებს ულოცავს და წარმატებებს უსურვებს.
მინისტრის მოადგილემ ალუდა გოგლიჩიძემ და სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსმა ლევან ქებურიამ დღეს, ყველაზე ხანდაზმულ და ყველაზე ახალგაზრდა პედაგოგებს რვა მარტი მიულოცეს და საჩუქრები პირადად გადასცეს.
ალუდა გოგლიჩიძე ოზურგეთის რაიონის სოფელ გომისა და მელექედურის საჯარო სკოლების ისტორიის მასწავლებელს 92 წლის  ეთერ გარაყანიძეს სახლში ეწვია, ქალთა დღე მიულოცა და სამინისტროს სახელით საჩუქარი გადასცა.
ქალბატონი ეთერი 60 წელია პედაგოგია და მისი გაკვეთილები დღესაც გამორჩეულად საინტერესოა. მარტოხელა მასწავლებელს სოფელი „სკოლას შეწირულ ადამიანად“ მოიხსენიებს, რომლის საქმიანობა მუდმივად სიახლეების ძიება, მოსწავლეებზე ზრუნვა და სხვისი დახმარებაა. „ქალბატონ ეთერის სახლში, მხოლოდ წიგნებია ახალი“ - ამბობს მელექედურის  საბაზო სკოლის დირექტორი. მინისტრის მოადგილემ მხცოვან მასწავლებელს ნაყოფიერი პედაგოგიური მოღვაწეობისთვის მადლობა გადაუხადა  და დიდხანს სიცოცხლე უსურვა.
სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსმა ლევან ქებურიამ კი, რვა მარტი  საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ლამბალოს საჯარო სკოლის ინფორმატიკის 18 წლის მასწავლებელს, შალალა ნასიბოვას მიულოცა და საჩუქარი გადასცა. შალალა საქართველოში ყველაზე ახალგაზრდა მასწავლებელია, მან წარმატებით დაამთავრა პროფესიული კოლეჯი საინფორმაციო ტექნოლოგიების მიმართულებით და რამდენიმე თვეა დაწყებითი კლასის მოსწავლეებს ინფორმატიკას ასწავლის. ლევან ქებურიამ შალალას წარმატება და პროფესიული წინსვლა უსურვა.

Women’s’ Day presents for the oldest and the youngest teachers
Today, Deputy Minister Aluda Goglichidze and Head of Administration Levan Keburia handed presents to the oldest and the youngest teachers.
Deputy Minister visited Eter Garakanidze, 92, a history teacher at public schools in villages Gomi and Melekeduri. Aluda Goglichidze congratulated her with Women’s’ Day and handed presents on behalf of the Ministry.
Ms Eter has been a teacher for 60 years and her lessons are of considerable interest even today. People in the village call her “a person sacrificed to the school”, Ms. Eter is looking for novelties and is helping others all the time. “Only books are new in her house” says principal of Melekeduri Public School.
Head of Administration Levan Keburia congratulated Shalala Nasibova, 18-year-old Informatics teacher at Lambalo Public School in Sagarejo Municipality. Shalala is the youngest teacher in Georgia. She has successfully graduated from vocational college. Shalala has been a teacher for several months, she teaches primary level pupils. Levan Keburia wished her professional success in future.