მინისტრი დიპლომატიური კორპუსისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი საქართველოში აკრედიტებულ ელჩებს, დიპლომატიური კორპუსისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენელებს შეხვდა. შეხვედრა მინისტრის ინიციატივით გაიმართა და მიზნად ისახავდა ჩვენი ქვეყნის განათლებისა და მეცნიერების სფეროში მიმდინარე პროცესების, განხორციელებული სიახლეების, ახალი  ინიციატივებისა და სამომავლო გეგმების თაობაზე დიპლომატიური კორპუსის ინფორმირებას.
შეხვედრაზე გიორგი მარგველაშვილმა  და სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა ელენე ჯიბლაძემ მოწვეულ სტუმრებს სრული ინფორმაცია მიაწოდეს აგრარულ უნივერსიტეეტთან დაკავშირებით განვითარებულ მოვლენებზე და მათ შეკითხვებს უპასუხეს.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ: იტალიისა და ლიტვის რესპუბლიკების ელჩები, ამერიკის შეერთებული შტატების, დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს, უნგრეთის, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის, თურქეთის რესპუბლიკის ელჩების მოადგილეები, საფრანგეთის რესპუბლიკის, რუმინეთის, ესტონეთის რესპუბლიკის, ისრაელის სახელმწიფოს, ნიდერლანდების სამეფოს, პოლონეთის რესპუბლიკის და სომხეთის რესპუბლიკის საელჩოების წარმომადგენლები.
მოწვეულთა შორის იყვნენ არასამთავრობო ორგანიზაციების - საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია, სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება, ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი,  საერთაშორისო გამჭირვალობა - საქართველო,  განათლების პოლიტიკის, დაგეგმვისა და მართვის საერთაშორისო ინსტიტუტი, სკოლა, ოჯახი, საზოგადოება,  სახალხო დამცველის ოფისი ხელმძღვანელები და წარმომადგენლები.

The Minister meets with the representatives of Diplomatic Corps and Non-governmental Organizations
The Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashivli held a meeting with the ambassadors accredited in Georgia, representatives of diplomatic corps and non-governmental organizations. The meeting was arranged with the initiative of the Minister. The diplomatic corps was informed on current processes taking place in Georgian Education system, already accomplished novelties and future plans.
The guests were provided with detailed information regarding the events around Agrarian University by Minister Margvelashvili and Elene Jibladze, Head of National Center for Educational Quality Enhancement. They answered the questions of the guests.
Ambassadors of the Republics of Italy and Latvia, Deputy Ambassadors of the United States, Great Britain and Northern Ireland, Hungary, the Federal Republic of Germany and the Republic of Turkey, representatives of the Embassies of the Republic of France, the Republic Romania, the Republic of Estonia, Israel, the Kingdom of Netherlands, the Republic of Poland and Armenia attended the meeting.
Heads and representatives from Georgian Young Lawyers’ Association, International Society for Fair Elections and Democracy, Human Rights Priority, Transparency International Georgia, the International Institute for Education Policy, Planning and Management, School, Gamily, Society, and the Office of Public Defender were among the invited guests.