მინისტრი თელავის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი დღეს, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და პროფესორ-მასწავლებლებს შეხვდა. მინისტრმა სტუდენტებს სამინისტროს ახალი ინიციატივა გააცნო, რომელიც სახელმწიფო უმაღლეს დაწესებულებებში ბაკალავრიატის რამდენიმე წამყვანი მიმართულების 17 სპეციალობაზე სტუდენთა სწავლის სრული კურსის (4 წელი) დაფინანსებას გულისხმობს. ამ სპეციალობებს შორის არის აგრარული, საინჟინრო, საბუნებისმეტყველო, ჰუმანიტარული  მიმართულებები, რომელთაც  სახელმწიფო სრულად დააფინანსებს.
გიორგი მარგველაშვილმა თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტიქიის შედეგად დაზარალებულ სტუდენტებს, 2012-2013 სასწავლო წლის სწავლის საფასურის დაფინანსებასთან დაკავშირებით, სამინისტროს საბოლოო გადაწყვეტილება გააცნო. მინისტრმა ასევე ისაუბრა კახეთის რეგიონისთვის მნიშვნელოვანი დარგების განვითარებისა და აგრარულ სფეროში პროფესიონალი კადრების მომზადების აუცილებლობაზე,  ამ მიზნის განხორციელებაში მან უნივერსიტეტს მხარდაჭერა და დახმარება აღუთქვა.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის ფორმატში გაგრძელდა და მინისტრმა სტუდენტებისა და პროფესორ-მასწავლებლების შეკითხვებსაც უპასუხა.

Minister meets students of Telavi University
Today, Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Margvelashvili met with students and professors of Iakob Gogebashvili Telavi State University. Minister introduced a new initiative of the Ministry on financing full BA course (4 years) at state higher educational institutions, in 17 specialties of several leading directions. Among them, Agrarian Sciences, Engineering, Natural Sciences, Humanities are the directions that will be fully financed by the state.
Giorgi Margvelashvili informed the students affected by the natural calamity on the final decision of the Ministry on the issue of financing tuition fee for the academic year 2012-2013. Minister talked about the development of fields that are important for Kakheti Region and the necessity of qualified staff. Minister guaranteed support and assistance in this direction to the University.