სტიქიის შედეგად სკოლები დაზარალდა
საქართველოს მასშტაბით სტიქიამ  20 საჯარო სკოლა დააზიანა. სკოლების დიდ ნაწილს ქარმა სახურავი მთლიანად ან ნაწილობრივ გადახადა, ჩამსხვრეულია მინები. სოფელ მუხრანის #1 საჯარო სკოლაში დღეს დილიდან  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი იმყოფებოდა, რომელიც ქარის შედეგად მიყებენულ ზარალს ადგილზე გაეცნო.
მუხრანის #1 საჯარო სკოლაში 734 მოსწავლე სწავლობს და   შესაბამისად, შენობაც საკმაოდ დიდია. გუშინდელმა ძლიერმა ქარმა სკოლას სახურავის ნახევარი ახადა. თუმცა, სკოლაში სწავლა არ შეწყვეტილა, არის შუქი და გათბობა. ერთადერთ საფრთხეს შენობას წვიმა შეუქმნის.
ყველაზე მეტი, 9 საჯარო სკოლა ოზურგეთში დაზიანდა. სკოლები დაზიანდა რუსთავში, კასპში, გორში, თბილისში, ქობულეთსა და შუახევში.
მინისტრის განცხადებით, საქართველოს მთავრობა სრულ მზადყოფნაშია,  რათა  სწრაფად აღმოიფხვრას სტიქიის შედეგები და აღდგენითი სამუშაოები დაიწყოს. სამუშაოები ორ ეტაპად ჩატარდება. პირველ რიგში წვიმისაგან დამცავი აუცილებელი ღონისძიებები გატარდება. აღდგება დაზიანებული ფანჯრები და ელექტროგაყვანილობა, ხოლო შემდეგ, სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაიწყება.

Schools were affected by natural disaster
734 pupils are enrolled in #1 Public School in Mukhrani, therefore the building is rather big. Yesterday’s strong wind partially destroyed the roof of the school. Despite the fact, the school continued teaching/learning process, electricity and heating system are operating. The only threat to the school building might be caused by rain.
Most public schools were damaged in Ozurgeti. 9 public schools were affected there. Schools in Rustavi, Kaspi, Gori, Kobuleti and Shuakhevi were also affected by the natural disaster.
According to the Minister’s statement, the government is mobilized to deal with the disaster effects in due course and to start rehabilitation works.Working process will be held in two stages. Firstly, necessary measures will be taken to protect buildings from rain. Damaged windows and electricity will be restored. Rehabilitation works will start afterwards.