მინისტრი ქარელის მე-2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი გიორგი მარგველაშვილი და ქარელის მაჟორიტარი დეპუტატი ლერი ხაბელოვი ქარელის მე-2 საჯარო სკოლაში სასკოლო სახელმძღვანელოებთან დაკავშირებით მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს შეხვდნენ და სკოლაში  არსებულ პრობლემებს გაეცნენ.
ქარელის მე-2 საჯარო სკოლაში 500 მოსწავლე სწავლობს, მათგან 130 მოსწავლეს სოციალურად დაუცველის სტატუსი აქვს და უფასო სასკოლო სახელმძღვანელოებით სარგებლობს. სკოლის დირექტორის განმარტებით, გაცილებით მეტი მოსწავლე საჭიროებს უფასო სახელმძღვანელოებით უზრუნველყოფას.  50 მოსწავლეს სკოლა ეხმარება და ყოველდღიურად სასწავლო მასალის ქსეროასლებს უმზადებს. სკოლამ სპეციალურად დამატებითი ქსეროქსი შეიძინა, რათა ამ ბავშვებს ხელი არ შეშლოდათ სწავლაში.
„ორი შვილისთვის სასკოლო სახელმძღვანელოების  შეძენა 250-300 ლარი მიჯდებოდა, რაც ჩემი ოჯახისათვის ძალიან დიდი თანხაა რადგან, სტაბილური სამსახური ოჯახში არავის გვაქვს“ - განაცხადა ორი მოსწავლის დედამ ნანა ბუთხუზმა.

Minister meets pupils of Public School 2
There are approximately 500 pupils in Kareli Public School 2, 130 of them are socially unprotected. They have been receiving free textbooks. As the principal of the school noted, more pupils need free textbooks. The school has been helping 50 pupils with the copies of school material and books. Kareli public school purchased Xerox machine in order to help the pupils in the learning process
“I had to pay 250-300 GEL to buy textbooks for my two children, this was a huge sum of money for my family and this is because we don’t have a stable source of income” – stated Nana Butkhuzi, the mother of two children.