საქართველოს ფორუმი - პარტნიორები განათლებაში - 2013
მასწავლებელთა კონკურსის “პარტნიორები განათლებაში - საქართველოს ფორუმი 2013“ ფარგლებში დღეს, 12 აპრილს გაიმართა პირველი ინტერნეტ კონსულტაცია. ჩართვა განხორციელდა მთელ საქართველოში 100-ზე მეტი ადგილიდან (თბილისი, წალენჯიხა, ჯვარი, ქუთაისი, ქობულეთი, ხაშური, პატარძეული, ზესტაფონი და ა.შ.), რომელშიც მონაწილეობას იღებდნენ დირექტორები, მასწავლებლები, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგნენლები და პროექტში ჩართული პარტნიორები.
ინტერნეტ ჩართვა მიმდინარეობდა სპეციალური ტექნოლოგიის გამოყენებით ინტერაქტიულ რეჟიმში. მონაწილეები აქტიურად სვამდნენ შეკითხვებს კონკურსის პირობებთან, სწავლა/სწავლების ინოვაციურ მეთოდებსა და ტექნოლოგიების გამოყენებასთან დაკავშირებით, რომლებსაც ორგანიზატორები პრეზენტაციის პარალელურად პასუხობდნენ. შემაჯამებელი კითხვა-პასუხი და შეხვედრის ჩანაწერი გამოქვეყნდება კონკურსის საინფორმაციო ვებ-მისამართზე.
პროექტი ორგანიზებულია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს (ზოგადი განათლების მართვისა და განვითარების დეპარტამენტი, ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტი), მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის (პროგრამა “ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ და „მასწავლებელთა ინფორმაციულ - საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების (ისტ) ტრენინგების“ პროგრამა), Microsoft საქართველოს, Intel-ის, აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაწყებითი განათლების პროექტის, ბრიტანეთის საბჭოს საქართველოში და Innovative Systems Management-ის პარტნიორობით  და მისი მიზანია ინოვაციური სწავლა/სწავლების მეთოდებისა და ტექნოლოგიების გამოყენების გზით სასწავლო პროცესის ხარისხის ზრდის ხელშეწყობა.
შემდეგი ინტერნეტ კონსულტაცია დაგეგმილია 17 აპრილს, 15:00 საათზე. დასწრების ინსტრუქცია იხილეთ კონკურსის საინფორმაციო ვებგვერდზე www.pilforum2013.k12.ge

Georgian Forum – Partners in Education -2013
The first Internet consultation was carried out on April 12, 2013 within the framework of “Partners in Education – Georgian Forum 2013”. School principals, teachers,  representatives from the Ministry of Education and Science of Georgia and partners of the Project participated in the competition “Partners in Education – Georgian Forum 2013” from more than 100 places throughout Georgia (Tbilisi, Tsalenjikha, Jvari, Kutaisi, Kobuleti, Khashuri, Patardzeuli, Zestafoni etc.)
Internet communication was carried out using special technologies. The participants asked questions regarding the terms of competition, innovative methods of teaching/learning, use of technologies. The organizers could answer the questions right away. Summarizing questions and answers and notes of the meeting will be uploaded to the competition web-page.
The Project was organized by the Ministry of Education and Science of Georgia (General Education Management and Development Department), Teachers’ Professional Development Center ( Program “Teach and Learn with Georgia and Program “Trainings for Teachers’ Information and Communication Technologies”) with the partnership of Microsoft Georgia, Intel, USAID Primary Education Project, British Council Georgia and Innovative Systems Management the organizers of the Project. The aim of the project is to increase the quality of education by means of innovative methods of teaching/learning.
The next internet consultation is scheduled on April 17, at 15:00. Please see the instructions of attendance on the following web-site:   www.pilforum2013.k12.ge