სასკოლო საჩოგბურთო შეჯიბრებები
სპორტკომპლქს „გიო-მირის“ საჩოგბურთო კორტებზე საჯარო სკოლებს შორის ჩოგბურთის შეჯიბრების მეორე საფინალო ეტაპი გაიმართა. ფინალში  პირველი ეტაპის ქვეჯგუფების გამარჯვებული 64 ბავშვი მონაწილეობდა. ფინალისტებს სამხსოვრო დიპლომები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსმა ლევან ქებურიამ გადასცა.
პირველ სამ ადგილზე გასულ ბავშვს საჩოგბურთო კლუბში ერთი წლის განმავლობაში უფასოდ ვარჯიშის შესაძლებლობა მიეცა. ღონისძიებას საერთაშორისო ჩოგბურთის ფედერაციის უცხოელი ექსპერტები, საქართველოს ჩოგბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი და სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა  სამინისტროს წარმომადგენლები დაესწრნენ.
საჯარო სკოლებს შორის შეჯიბრებების პირველი ეტაპი  15-30 აპრილის ჩათვლით მოეწყო, მასში 25 საჯარო სკოლიდან შერჩეული 200 პირველკლასელი მონაწილეობდა. ეს შეჯიბრებები  იმ საჯარო სკოლებში ჩატარდა, სადაც 2012 წლის მიწურულს  სტანდარტული ზომის საჩოგბურთო მოედნები მოეწყო. ღონისძიებაში აქტიურად იყვნენ ჩართულები საჯარო სკოლების სპორტის მასწავლებლები.
საქართველოს ჩოგბურთის ფედერაციის მიერ ინიცირებული სასკოლო ჩოგბურთის განვითარების პროგრამის მიზანია, მოხდეს ჩოგბურთის პოპულარიზაცია, ნიჭიერი ბავშვების სელექცია და ჯანმრთელი თაობების აღზრდა.

School Tennis competitions
opportunity to practice tennis in a tennis club during a year and free of charge. The event was attended by foreign experts of Tennis Federation, President of Georgian Tennis Federation, and representative of the Ministry of Sports and Youth Affairs.
The first stage of competitions among public schools was held in April 15-30. 200 first-graders selected from 25 public schools participated in the competitions. They were held in those schools where standard tennis courts were arranged from the end of 2012. Sports teachers of the public schools were actively involved in the event.
The aim of the School Tennis Development Program initiated by Georgian Tennis Federation is to single out talented pupils, encourage healthy life style and popularization of tennis.